Witaj w piątek, 26 kwietnia 2024, w 117 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama.
Kwietniowe przysłowia: Po Urbanie chwile jakie i lato takie. [...]

Walczyli o start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 10-11 czerwca na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się Eliminacje Regionalne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Kilka wyników, osiągniętych na tych zawodach przez młodych, zamojskich sportowców zasługuje na szczególną uwagę.

Znakomicie spisała się Małgorzata Kołdej. 18-letnia sprinterka Agrosu wygrała z dużą przewagą bieg na 100m kobiet, osiągając przy tym bardzo dobry rezultat 12,18s. Jest to jej nowy rekord życiowy. - Jestem zadowolona z tego biegu. Wynik ten plasuje mnie w pierwszej piątce w kraju. Na OOM powalczę o medal - powiedziała brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski.

Ponadto Kołdej wygrała bieg na 200m z czasem 26,19s. Pozostałe miejsca na podium również przypadły zawodniczkom Agrosu. Druga z wynikiem 26,53s była Patrycja Drabik, trzecia Agnieszka Pietruch (czas 28,93s).

Bardzo udany start zaliczył Andrzej Jaros, który triumfował w biegu na 400m mężczyzn z wynikiem 49,62s. Czas jaki osiągnął lekkoatleta zamojskiego klubu jest o ponad sekundę lepszy od jego poprzedniego rekordu życiowego.

Natomiast Tomasz Wiater pewnie wygrał chód na 10000m z wynikiem 44:19.35. Utalentowany chodziarz na mecie zameldował się prawie trzy minuty przed drugim zawodnikiem.

W biegach średnich Agros również miał swoich przedstawicieli na podium. Sylwia Ogórek wywalczyła drugie miejsce w biegu na 800m z czasem 2:27.52, a jej klubowy kolega Sebastian Małyszek stanął na najniższym stopniu podium na 1500m (czas 4:15.67).

Miejsca na pudle wywalczyły wszystkie sztafety Agrosu. Drugie miejsce, z wynikiem 50,10s zajęła sztafeta 4x100m kobiet, w składzie A. Pietruch, M. Rak, P. Drabik, M. Kołdej. Na tym samym stopniu podium (wynik 3:33.47) stanęli panowie biegnący w sztafecie 4x400m (B. Szopa, M. Zawadzki, B. Waga, P. Ochniak). Trzecie miejsca zajęły sztafety 4x100m mężczyzn (M. Tarański, B. Waga, B. Szopa, M. Zawadzki - wynik 45,58s) oraz 4x400m kobiet (M. Rak, Ż. Żuk, S. Ogórek, M. Wasilewska - 4:10.72).

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zapewnili sobie prawo startu podczas OOM, która odbędzie się pod koniec lipa br. w Koszalinie. Pozostali zawodnicy o minima kwalifikacyjne mogą walczyć do końca czerwca.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2007-06-12 przeczytano: 2840 razy.