Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Witaj w wtorek, 23 kwietnia 2024, w 114 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Jerzego, Wojciecha, Ilony.
Kwietniowe przysłowia: Jak deszcz w świętego Marka, będzie ziemniaków tylko miarka, a gdy w Marka pogoda, na ziemniaki uroda. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

\Home > Sport

- - - - POLECAMY - - - -

Szczypiorniści Padwy zagrali w finałach mistrzostw Polski

Na siódmym miejscu zakończyli tegoroczne rozgrywki mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorzy młodsi zamojskiej Padwy. Finałowy turniej, z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w Polsce, odbył się w dniach 20-25 maja w Płocku.

O tytuł mistrza Polski rywalizowały drużyn: SKF Wisła Płock, KS SPR Końskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, SKS Kusy Kraków, KS Vive Targi Kielce, MKS-MOS Wrocław, KS CKS SMS Szczecin oraz MKS Padwa Zamość.

W fazie grupowej zamościanie walczyli na parkiecie z zespołami z Kielc, Wrocławia oraz Szczecina. Każda z drużyn miała do rozegrania trzy mecze. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Damiana Morawski ego pewnie pokonali MKS MOS Wrocław 35:25 (17:14), w kolejnych dwóch - lepsi okazali się jednak rywale. W drugim spotkaniu zamościanie ulegli drużynie KS Vive Targi Kielce 19:32 (10:14), a w trzecim - drużynie KS CKS SMS Szczecin 32:35 (14:16).

Jedno zwycięstwo w grupie to zbyt mało, aby włączyć się w walkę o miejsca medalowe. Młodym zamojskim szczypiornistom pozostała zatem walka o zajęcie jak najlepszego miejsca w przedziale 5-8. Pierwszy mecz (o miejsca 5-6) zamościanie przegrali z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski 27:34 (13:18). W kolejnym pokonali KS CKS SMS Szczecin 26:24 (14:8) i ostatecznie zajęli siódme miejsce.

Mistrzem Polski juniorów młodszych została drużyna SKF Wisła Płock. Drugie miejsce wywalczyła drużyna SKS Kusy Kraków, a trzecie - KS Vive Targi Kielce.

* * *

Przypomnijmy, że w tym roku aż dwa zespoły Padwy reprezentowały województwo lubelskie w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej.

Jak już wspominaliśmy w dniach 20-25 maja w płockich halach Politechniki Warszawskiej i ORLEN Arenie rozgrywany był turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Drużyna MKS Padwa w tej kategorii wiekowej wywalczył 7 miejsce w Polsce.

26 maja swój pierwszy mecz w finałach mistrzostw Polski w Radomiu rozegrały juniorki młodsze. Zamościanki uległy drużynie MKS Słupia Słupsk 19:40 (8:20). Turniej potrwa do soboty 31 maja.

Udział obu zamojskich zespołów w turniejach finałowych wsparły finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Promocji i Turystyki - partner klubu MKS Padwa oraz Miasto Zamość.