Witaj w czwartek, 25 kwietnia 2024, w 116 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Jarosława, Erwiny, Kaliksta.
Kwietniowe przysłowia: Świętego Marka - ostatek grochu do garnka. [...]

Przebój lepszy w Zamościu

W czwartej kolejce III ligi Hetman na własnym boisku podejmował beniaminka - Przebój Wolbrom.
Obie drużyny w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki, zapowiadał się więc ciekawy mecz.
I tak się stało. Szkoda tylko, że momentami główną postacią widowiska - w sensie negatywnym - był sędzia (Strzępek z Rzeszowa).

"Przebój niczym nas nie zaskoczył" - powiedział na konferencji prasowej trener Cecherz . Nie wiem czy można tak powiedzieć, skoro goście zaatakowali od pierwszych minut i już w 7 minucie cieszyli się ze strzelonej bramki.

Ale zanim to się stało już w 4 minucie spotkania bliski zdobycia gola był Twardawa. Po rzucie rożnym głową strzelił minimalnie obok słupka bramki bronionej przez Marka Baranowskiego. Trzy minuty później było już 0:1.

Po niepewnej interwencji Andrzeja Wachowicza piłka trafiła pod nogi Jarosława Raka, który będąc pozostawionym bez opieki pięknym strzałem z 15 metrów zdobył prowadzenie dla swojej drużyny.

Odpowiedź zamościan była natychmiastowa. Tomasz Margol precyzyjnie dograł do wbiegającego w pole karne Daniel Onyekachi, który z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki gości. Po ośmiu minutach było więc 1:1.

Kiedy wydawało się, że Hetman pójdzie za ciosem sędzia odgwizdał dość problematyczną "jedenastkę" dla gości. Dopatrzył się w zamieszaniu na polu karnym Hetmana zagrania ręką. Od 12 minuty goście po bramce Raka zdobytej z rzutu karnego prowadzili 2:1.

Hetman zaczął grać bardzo nerwowo, dużo było niecelnych podań. Na nerwowość poczynań zamościan duży wpływ miały niektóre dziwne decyzje sędziego.

Po 22 minutach trenerzy zdecydowali się na zmianę. W miejsce Margola, który miał dużo strat został wprowadzony Jakub Polniak. Nie wiem czy decyzja o zmianie nie była przedwczesna, tym bardziej że Polniak był całkowicie niewidoczny.

W 24 minucie zapachniało bramką. Wychodzącego na czystą pozycję Onyekachiego w ostatniej chwili sfaulował obrońca gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy Hetman wypracował jeszcze kilka sytuacji bramkowych. Wszystkie po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Dawida Bartosa. Dwukrotnie głową minimalnie niecelnie po dośrodkowaniach z rzutu wolnego strzelał Andrzej Wachowicz.
Po wrzucie z autu również głową bramkarza gości próbował pokonać Serges Kiema, jednak strzał był zbyt lekki.
Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki.

Po przerwie pierwszą bramkową sytuację mieli ponownie goście.
W 53 minucie Baranowski wyszedł obronną ręką w sytuacji "sam na sam" z Mielcem.
Hetman dobrą sytuację miał w 65 minucie. Onyekachi precyzyjnie dograł do wbiegającego ze skrzydła w pole karne Jakuba Cieciury. Ten strzelił z ostrego kąta, jednak bramkarz był na posterunku.

W odpowiedzi, dwie minuty później goście za sprawą Gajka mogli strzelić kolejną bramkę, ale ponownie z sytuacji "sam na sam" obronną ręką wyszedł Marek Baranowski.

Kolejna groźna, ale niewykorzystana sytuacja pod bramką gości powstała po stałym fragmencie gry. Bartos z rzutu wolnego dograł na pole karne, tam najwyżej wyskoczył Andrzej Wachowicz, strzelił głową, ale bramkarz końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca wynik się już nie zmienił.

Po końcowym gwizdku zawodnicy Hetmana długo nie schodzili z murawy, nie mogąc się pogodzić z porażką.

Z przebiegu całego spotkania, patrząc na grę obu drużyn lepsi byli goście. Hetman nie zagrał dzisiaj tego co potrafi. Słabo zagrała linia pomocy, mało piłek dostawali napastnicy. Przebój postawił dzisiaj Hetmanowi twarde warunki, którym niestety zamościanie nie potrafili sprostać.

Hetman Zamość- Przebój Wolbrom 1 : 2 (1:2)
Bramki: Onyekachi (8 min) - Rak 2 (7, 12 - kar. min)
Hetman: Baranowski - Sękowski (76 Baran), Pastuszka, Wachowicz, Bartos - Cieciura, Kiema, Margol (22 Polniak), Łuczywek - Osuch (46 Kasperek), Onyekachi
Przebój: Palczewski - Świder, Szewczyk, Wdowik, D. Mielec, Gajek, Tomasik, A. Mielec, Rak, Siedlarz, Twardawa

dodano: 2007-08-26 przeczytano: 3025 razy.

Derby Lubelszczyzny dla Hetmana. Hetman - Avia 2:0 / 2008-06-08