www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 26 kwietnia 2024, w 117 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama.
Kwietniowe przysłowia: Kiedy w kwietniu słonko grzeje, rolnik nie zubożeje. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Publicystyka


- - - - POLECAMY - - - -




Masz stronę WWW? Uważaj żebyś nie trafił do pierdla.

Czym się różni strona internetowa od papierowej gazety? W świetle prawa - niczym!

Nie ma znaczenia czy strona internetowa jest informacyjna, czy hobbystyczna, czy prezentowane są na niej zdjęcia rodzinne, czy informacje osobiste.

Jeśli nie tworzy zamkniętej całości tzn. jest aktualizowana przynajmniej raz w roku podlega prawu prasowemu. Publikowana treść nie ma znaczenia - strona WWW jest prasą.
A jeśli jest prasą musi być zarejestrowana w sądzie.

Takie orzeczenie wydał Sąd Najwyższy (26 lipca 2007).

Dotyczy to wszystkich stron, z wyłączeniem jedynie Biuletynów Informacji Publicznej.

W praktyce oznacza to, że większość polskich stron, które możemy oglądać w internecie jest publikowana nielegalnie (ciekawe jak to jest w przypadku, kiedy strona zamieszczona jest na serwerze zagranicznym). Ich właściciele narażeni są na kary finansowe, a nawet na karę pozbawienia wolności.

Sądy nie muszą się kierować orzeczeniem Sądu Najwyższego, ale z pewnością będą je uwzględniać przy wydawaniu wyroków.

Co ciekawe, nawet Komenda Główna Policji nie ma zarejestrowanego serwisu, w którym codziennie publikowanych jest cała masa informacji. Nie rejestrowała, bo "prawo prasowe nie przewiduje uznania stron internetowych za dziennik czy czasopismo". - możemy przeczytać w artykule "Rzeczpospolitej".

Prokuratorzy coraz chętniej ścigają autorów stron internetowych za to, że nie zarejestrowali ich w sądzie jako dziennik lub czasopismo. Przekonał się o tym m.in. Leszek Szymczak, prowadzący serwis GazetaBytowska.pl, który został oskarżony o prowadzenie serwisu bez rejestracji. Organy ścigania zajęły się nim, ponieważ nie usunął z forum komentarzy internautów na temat komornika, o którym program wyemitowała TVN. - czytamy dalej.

Zarzut braku rejestracji serwisu WWW spotkał również wydawców serwisu "Szycie po przemysku".
Najzabawniejsze w ich przypadku było to, że oni próbowali zarejestrować serwis, ale sąd im odmówił. A później prokuratura zaczęła ich ścigać za... brak rejestracji.

Sędziom Sądu Najwyższego gratulujemy poczucia humoru, paniom i panom posłom przypominamy, że ustawa o prawie prasowym pochodzi z... 1984 roku, a sądom życzymy owocnej pracy przy rejestracji kilku milionów tytułów prasowych.


autor / źródło: wald
dodano: 2007-08-29 przeczytano: 2841 razy.



Zobacz podobne:

Warto przeczytać:









- - - - POLECAMY - - - -




Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet