www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w niedzielę, 25 lutego 2018, w 56 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Wiktora, Cezarego, Zygfryda.
Lutowe przysłowia: Gdy luty ciepły i po wodzie, wiosna późno nastąpi i będzie po chłodzie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Ulewa, burza, drzewo i zniszczone auto - co robić?

Artykuł sponsorowany

Uszkodzenie samochodu spowodowane czynnikami atmosferycznymi nie należą do rzadkości. Właściciele aut zobligowani są do pokrycia kosztów naprawy we własnym zakresie, chyba że... wykupili ubezpieczenie autocasco. Tylko oni mogą ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela.Mniej niż 50 proc. Polaków obejmuje samochód właściwym ubezpieczeniem AC. Kierowcy, którzy decydują się na wykupienie wyłącznie obowiązkowej polisy OC, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem w razie zniszczeń auta wyrządzonych przez ulewę, burzę, grad czy powalone wichurą drzewo.

Masz AC? Zgłoś szkodę ubezpieczycielowi

Jeżeli doszło do uszkodzenia pojazdu w wyniku działania czynników atmosferycznych, a samochód posiada ważną polisę AC, nie musisz obawiać się wydatków. Wystarczy, że zaistniałą szkodę zgłosisz towarzystwu ubezpieczeniowemu.

Krok 1. Skontaktuj się z ubezpieczycielem w dniu szkody

Niezwłocznie po zauważeniu szkody, skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Możesz zrobić to później, ale wcześniej poznaj maksymalny czas na zgłoszenie szkody (takie informacje dostępne są w OWU). Jeżeli spóźnisz się ze zgłoszeniem, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Przykład. W AXA Ubezpieczenia, Link4, PZU na zgłoszenie szkody wypadkowej masz 7 dni. W Aviva należy zgłosić szkodę w ciągu 3 dni.

Krok 2. Spotkanie z rzeczoznawcą

W wyznaczonym terminie zjawi się rzeczoznawca, który oszacuje wartość szkody.

Krok 3. Likwidacja szkody

Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe uzna szkodę, wówczas przystąpi do jej likwidacji. W zależności od wybranego wariantu polisy AC, firma może wypłacić odszkodowanie (wariant kosztorysowy) lub pokryć koszty naprawy auta (wariant warsztatowy).

Nie masz ubezpieczenia AC? Pomyśl o jego wykupieniu

Czy już kiedyś zdarzyło Ci się pokryć koszty naprawy samochodu uszkodzonego na skutek działania czynników atmosferycznych? Jeśli tak, nie kuś losu - wykup jak najszybciej polisę autocasco, by zabezpieczyć się finansowo w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Nie musisz przy tym obawiać się wysokiej składki. Wystarczy, że wykorzystasz kalkulator OC AC na Rankomat.pl i oszacujesz cenę polisy autocasco. Otrzymując ofertę od kilku ubezpieczycieli jednocześnie, możesz porównać propozycje (przede wszystkim pod kątem zakresu ochrony) i wybrać najtańszą polisę.

Artykuł sponsorowany


autor / źródło:
dodano: 2017-07-31 przeczytano: 2454 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet