www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 12 grudnia 2018, w 346 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Dagmary, Aleksandra, Ady, Adelajdy.
Grudniowe przysłowia: Suchy grudzień, sucha wiosna i suche lato. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Joanna Brześcińska-Riccio CONTINUUM... - wystawa retrospektywna

Właściciele ArteHotel zapraszają na retrospektywną wystawę rysunku - 30. lat pracy twórczej "Joanna Brześcińska-Riccio CONTINUUM...". Wernisaż wystawy odbędzie się 22 września o godz. 18 w ArteHotel (ul. Rynek Wielki 9). Prezentacja wystawy - Elżbieta Gnyp, historyk sztuki, malarka.

W trakcie wernisażu odbędzie się projekcja artystycznego video "Arte del Sognare - Podróż w artystyczny świat Joanny Brześcińskiej-Riccio", autorstwa włoskiego video artysty, kompozytora filmowego i teatralnego Giuseppe JohCapozzolo.

Wystawę honorowym patronatem objęli: Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacja Polonia Semper Fidelis w Warszawie, Vox Pelegrina, Bibliotheque et archives privées de la Polonia en France, Museo Ugo Guidi w Forte dei Marmi, Stowarzyszenie "Amici del Museo Ugo Guidi" - Onlus w Forte dei Marmi, ARTe33 comunicareArte Simultanea Spazi d' Arte we Florencji.

Wystawa czynna będzie do 5 listopada 2017 r.

* * *

Joanna Brześcińska-Riccio, Continuum ... 30. lat działalności artystycznej pomiędzy Polską a Italią

Urodzona w 1959 r. w Krasnymstawie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie, specjalizacja i dyplom z grafiki (akwaforta) w 1985, w tym samym roku przyjęta na podstawie prac do ZPAP, obecnie członek ArtsCouncil - Rada Plastyki PSEP&ZPAP. W 1986 r. wybiera Zamość jako miejsce stałego pobytu i w 1987 r. realizuje swoja pierwsza wystawę indywidualną rysunku i grafiki w Wojewódzkim Domu Kultury, od której właśnie w tym roku upływa 30 lat działalności artystycznej pomiędzy Polska a Italią, gdzie od 1989 r. mieszka i pracuje w Toskanii jako niezależny artysta grafik.

Udział w ponad 170 wystawach zbiorowych we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Belgii, Turcji, USA, Niemczech i w Polsce. Zrealizowała 35 wystaw indywidualnych we Włoszech (min. Piza, Florencja, Mediolan, Rzym, Wenecja), Francji, Niemczech i w Polsce. Wśród ostatnich: w Muzeum Ugo Guidi w Forte dei Marmi, katalog "Joanna Brzescinska-Riccio. MotiCosmici" (2016) oraz "Arte del Sognare - podróż w artystyczny świat Joanny Brześcińskiej-Riccio" wraz z prezentacją artystycznego video Giuseppe JohCapozzolo - wydarzenia dedykowane Artystce (2017). Ostatnia wystawa p.t. "Continuum... rysunki z ziemi włoskiej" w sierpniu b.r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie, pod patronatem honorowym Marszałka Senatu RP, z okazji której został wydany obszerny katalog.

Obecna w licznych katalogach, periodykach sztuki, publikacjach, w tym: w prestiżowym katalogu współczesnej sztuki włoskiej "Catalogodell'Arte Moderna Italiana. Gli artisti italiani dal primo novecento ad oggi", wyd. Editoriale Giorgio Mondadori, Mediolan, (2015/16), w słowniku biograficznym "Polonia" wyd. PWN Warszawa (2000), w encyklopedii "Wielka Encyklopedia Polonii Świata" wyd. Fundacja "Instytut Edukacji i Rozwoju" i Wydawnictwo Akademii Polonijnej w Częstochowie "Edukator", Częstochowa (2014). Jej rysunek został wybrany na okładkę książki "Dzień Pierwszy. Wspomnienia" wyd. CAN, Warszawa (2014) - zbiór wspomnień osobistości o dniu wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Laureatka ok. 40 nagród i wyróżnień w konkursach sztuki i za całokształt pracy artystycznej, członek wielu stowarzyszeń artystycznych i akademickich we Włoszech, gość Kongresów Polonii. Utrzymuje stały kontakt z Polską i Zamościem, uczestnicząc w wystawach. Pracuje na rzecz zbliżenia środowisk twórczych polskich i włoskich, m.in. inicjatorka i współorganizatorka wymiany kulturalnej środowisk artystycznych między Pizą a Zamościem: "PercorsiEspressivi - Sugestywne Ścieżki" - wystawa artystów włoskich z Pizy w Zamościu (2010), wystawa artystów zamojskich - Przegląd Sztuki Współczesnej PisArtExpo 2010 i 2011 w Centrum Kultury - Stazione Leopolda w Pizie oraz wystawa rysunku satyrycznego z Ogólnopolskiego Konkursu Satyry - "Manufaktura Satyry" w Żyrardowie - PisArtExpo 2012. Jako koordynator na Włochy współpracuje m.in. z Zamojskim Leśmianowym Biennale Sztuki, kurator Elżbieta Gnyp - malarka i historyk sztuki.

Prace w zbiorach: m. in.: Muzeum Mandralisca w Cefalu, Muzeum Ugo Guidi w Forte dei Marmi, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Archiwum Sztuki - Kolekcja Galerii GAMeC - CentroArteModerna w Pizie, Archiwum Emigracji Biblioteki UMK w Toruniu, World Museum w Palazzo Arese Jacini w Cesano Maderno (Mediolan), Pinakoteka Muzeum Rodolfo Valentino w Castellaneta (Taranto), Dział Sztuki Współczesnej w Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku, Kolekcja Ilustracji w BWA Galeria Zamojska, Leśmianowa Kolekcja Sztuki Towarzystwa "Renesans" w Zamościu oraz w kolekcjach prywatnych m.in. we Włoszech, Polsce, Francji i Niemczech.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-09-18 przeczytano: 2582 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet