www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: W Gody słonko świeci, tak i tydzień zleci. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Sportografia Chrisa Niedenthala

W zamojskiej galerii Ratusz dobiega właśnie końca zorganizowana przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne wystawa fotografii Chrisa Niedenthala pt. "Sportografia".

Przez ponad miesiąc mogliśmy oglądać "nieco inne" prace legendarnego polskiego fotoreportera.Kuriozalny - jak sam autor go nazywa - pomysł pokazania sportowych zdjęć okazał się strzałem w dziesiątkę, a wiele z tych fotografii można byłoby rozpoznać bez podpisu fotografa. To oczywiście duży plus i nie dzieje się tak wcale dlatego, że część zdjęć jest bardziej niż o sporcie, dookoła sportu.

Na wystawie zobaczymy zarówno zawodowych sportowców, nawet tych najlepszych na świecie jak i zwykłych ludzi, amatorów. Dzieci uczące się czy trenujące, polityków uprawiających sport czy piłkarzy w sklepie lub w kuchni. Niedenthal pokazuje przeróżne oblicza sportu nie tylko przez pryzmat zawodników. Prezentuje również szeroką skalę dyscyplin sportowych. Od najbardziej popularnych i chwytliwych do niszowych, wręcz niesportowych.Samej sportowej rywalizacji jest na wystawie niewiele, ale z pewnością nie można odmówić jej braku emocji. Trybuny pełne publiczności pilnowane przez umundurowanych "ochroniarzy" aż od nich kipią. Z jednej strony niesamowicie skoncentrowana młoda gimnastyczka, a z drugiej rozkoszni, uśmiechnięci młodzi pływacy. Przez całą ekspozycję spotykamy raz skupienie i napięcie, a raz rozluźnienie czy wręcz coś zabawnego.

Wszystkie te okołosportowe sytuacje Niedenthal fotografuje w swoim stylu. Podgląda, jest blisko - a nawet jeżeli nie jest, to mamy wrażenie jakby był, jakbyśmy oglądając zdjęcia stali opodal.

Sportografie, wykonane przy okazji dokumentowania przemian, są bardzo szczere i prawdziwe. Ogląda się je z prawdziwą przyjemnością. Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto tego nie uczynił, ma ostatnie chwile, aby odwiedzić Galerię Fotografii Ratusz.


autor / źródło: ztf.pl
dodano: 2017-09-21 przeczytano: 2678 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet