www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: Gdy mróz jest pierwszego grudnia, wyschnie też nie jedna studnia. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

"Wybieram Wybory" wyniki pierwszego etapu konkursu wiedzy o prawie wyborczym

16 listopada Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiły wyniki pierwszego etapu II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy O Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory". Z prawie 7 tysięcy uczniów, którzy ostatecznie przystąpili do pierwszego, szkolnego etapu, do etapu wojewódzkiego przeszło 434 uczniów.

Z obszaru działalności Komisarza Wyborczego w Zamościu oraz Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu, do walki konkursowej przystąpiło ponad 200 osób z 21 szkół. Najwięcej, bo aż 13 uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowało się z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu. Ponadto do następnego poziomu Konkursu przeszło 3 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, 2 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Dodatkowo do Konkursu na szczeblu wojewódzkim, dostali się po jednym uczniu z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.Pełna lista osób, którzy przeszli do następnego poziomu Konkursu znajduje się na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu (http://zamosc.kbw.gov.pl/). Warto, również zaznaczyć, że uczennica Łucja Wieleba z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, uzyskała 25 punktów, co było maksymalną liczbą prawidłowych odpowiedzi.

Uczestnicy kolejnego etapu mają teraz czas do 31 stycznia 2018 r., na  napisanie pracy na jeden z trzech tematów: "Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)", "Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej" lub "Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast)". Rozstrzygnięcie nastąpi do 15 lutego 2018 r.

Finał Konkursu będzie miał miejsce 15 marca 2018 r., w Warszawie. Najlepsi uczestnicy spotkają się z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.

Komisarz Wyborczy w Zamościu oraz Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu, składają podziękowania wszystkim osobom, które wzięły udział w Konkursie.


autor / źródło: KBW w Zamościu
dodano: 2017-11-17 przeczytano: 2572 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet