www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 19 stycznia 2019, w 19 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira.
Styczniowe przysłowia: Gdy Trzej Królowie szarugą częstują, w Zielone Świątki słotę przewidują. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Międzynarodowe projekty dla uczniów i nauczycieli Smart School

Dwujęzyczna nauka i wychowanie w Smart School to także szansa na nawiązanie międzynarodowych znajomości i budowanie świadomości wielokulturowej. W rozmowie z dr Arturem Stępniakiem, dyrektorem Dwujęzyczno-Muzycznego Żłobka i Przedszkola oraz Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Gimnazjalnym Smart School w Zamościu zapytamy jak szkoła dba o te aspekty rozwoju swoich podopiecznych.

Jest Pan wieloletnim dyrektorem Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu. Z pewnością kluczową kwestią dla Pana jest doskonale wykształcona kadra?

Oczywiście, jest to jeden z priorytetów działalności szkoły, dlatego staramy się aby nasi nauczyciele zdobywali jak najwięcej doświadczeń i uczyli się od najlepszych. W tym celu bierzemy aktualnie udział w projekcie w ramach programu PO WER zatytułowanym "Smart School - Nowe Wyzwania Edukacyjne". Szkolenia, na które wyjadą nauczyciele są jedyną szansą na zapoznanie się w teorii i przede wszystkim w praktyce, ze sposobami prowadzenia nauczania dwujęzycznego w innych instytucjach tego typu kształcenia w Europie. Oczywiście nie jest to nasz pierwszy tego typu projekt.

Jakie projekty szkoleniowe realizowali nauczyciele w Pańskiej szkole do tej pory?

W 2015 roku nasi nauczyciele odbywali dwutygodniowe szkolenie w Anglii, na które wyjechało 6 nauczycieli uczących języka angielskiego oraz 6 nauczycieli innych przedmiotów. Szkolenie miało na celu podniesienie jakości pracy szkoły w zakresie edukacji dwujęzycznej i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Podczas realizacji zadań z bieżącego projektu planujemy wakacyjny 10-dniowy kurs dla grupy aż 19 nauczycieli w Dublinie oraz 7-dniowe seminarium szkoleniowe dla kadry zarządzającej w Maladze w Hiszpanii.Jakich efektów oczekuje Pan po zakończeniu projektu?

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz europejskiego wymiaru jakości pracy kadry Smart School. Jestem przekonany, że pracownicy szkoły podniosą swoje kompetencje z zakresu języka angielskiego oraz nauczania metodą CLIL (z ang. Content and Language Integrated Learning; tłum. Zintegrowane Nauczanie Przedmiotowo-Językowe), a zdobyte doświadczenia przełożone zostaną na pracę z uczniami na wszystkich szczeblach edukacji. Na koniec zostanie także zrealizowany projekt z wykorzystaniem platformy e-Twinning, który zostanie przygotowany i wdrożony przez nauczycieli i uczniów Smart School.Praca na rzecz budowania świadomości wielokulturowej to bardzo ważny element edukacji w Pana szkole. Na czym konkretnie polega?

W Smart School prowadzimy kompleksowy, całoroczny projekt wychowawczo-edukacyjny dotyczący kształtowania postaw tolerancji młodych obywateli Europy. W ramach tych działań nasza szkoła koordynuje także projekt Erasmus + zatytułowany "Partnerstwo dla Dwujęzycznej Edukacji Obywatelskiej", który powstał we współpracy ze szkołami z Włoch i Hiszpanii.

Brzmi innowacyjnie. Co zakłada ten projekt?

Innowacyjność programu polega na łączeniu edukacji dwujęzycznej i obywatelskiej. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania programu edukacyjnego. W przyszłym roku szkolnym zostanie on zrealizowany podczas zajęć szkolnych w 3 szkołach partnerskich. W wyniku realizacji programu uczniowie wezmą udział w przygotowaniu mini-projektów szkolnych e-Twinnning we współpracy z uczniami szkół partnerskich. Projekty będą dotyczyły wiedzy o regionie, państwie, Europie i świecie i poruszać będą istotne dla ich mieszkańców problemy. Następnie, zarówno nauczyciele, jak i grupa 25 najstarszych uczniów Smart School wyjedzie na tygodniowe warsztaty do Włoch i Hiszpanii. W przyszłym roku szkolnym my także będziemy gościć grupę 25 zagranicznych uczniów w Zamościu. Pierwsze zagraniczne spotkanie odbyło się już w naszej szkole. Niedawno gościliśmy dwie delegacje nauczycieli z Włoch i Hiszpanii (na zdjęciu).Czy sądzi Pan, że realizacja działań w zakresie budowania Partnerstwa Strategicznego Szkół przyniesie wymierne korzyści Pana szkole?

Jestem przekonany, że praca na rzecz stymulowania aktywnego udziału młodych ludzi w życiu demokratycznym zwiększy ich odpowiedzialność obywatelską. Poprawią się kompetencje i umiejętności językowe dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas kontaktów z rówieśnikami z innych krajów będą mogli w praktyce sprawdzić swoją znajomość języków uczonych w naszej szkole. Podsumowując, chcielibyśmy, aby uczeń rozpoczynający naukę w Smart School miał możliwość wszechstronnego i gruntownego wykształcenia, a absolwent był "obywatelem świata", który z łatwością będzie poruszał się po wielokulturowej i wielojęzycznej rzeczywistości XXI wieku.Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i zapraszam do Smart School. Wszelkie informacje o naszej ofercie edukacyjnej dla dzieci w wieku 1-15 lat są dostępne na naszej stronie internetowej. W każdą środę w godz. 9-16 zapraszamy również na Dzień Otwarty pod hasłem "Zwykły Dzień w Niezwykłej Szkole!". Do zobaczenia w Smart School!


autor / źródło: as
dodano: 2018-02-27 przeczytano: 561 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet