Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Witaj w wtorek, 23 kwietnia 2024, w 114 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Jerzego, Wojciecha, Ilony.
Kwietniowe przysłowia: Pogody kwietniowe, słoty majowe. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

\Home > Sport

- - - - POLECAMY - - - -

Zamojski "motylek" z trzema medalami

Dwa srebrne i jeden brązowy - to dorobek medalowy Michała Bulaka, zdobyty podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16- letnich, rozegranych w ubiegły weekend w Zamościu. Były to jedyne medale uzyskane przez dwóch pływaków zamojskiej Orki. Oprócz Bulaka w zawodach wziął udział także Rafał Podolak.

Pierwszym medalem wywalczonym przez utalentowanego zawodnika było "srebro" na 100 metrów stylem motylkowym. Zamościan w finałowej serii uzyskał czas 56,79s i zdobył dla swojego klubu 705 pkt.

Drugi krążek, również z tego samego kruszcu, Bulak "wypływał" na dystansie o połowę krótszym. 50 metrów stylem motylkowym przepłynął w 25,87s. Zasilił tym samym konto Orki o 698pkt.

Ostatnim medalem 16-latka z Zamościa był "brąz" na 200 metrów, także stylem motylkowym. Rekordzistą Polski w kategorii seniorów w tej konkurencji jest znakomity pływak Paweł Korzeniowski (1:50.89). Michał Bulak dystans ten pokonał w 2:07.51 (685pkt. dla Orki).

Jednak nie tylko zdobytymi medalami Michał zaznaczył swoją obecność w zamojskich mistrzostwach. Oprócz tego z czasem 1:00.98 wygrał Finał B (7. miejsce) na 100 metrów stylem zmiennym. Za to osiągnięcie na konto Orki "wpłynęło" 668 pkt.

Drugiemu reprezentantowi Orki, Rafałowi Podolakowi nie udało się zdobyć żadnego medalu, ale za to wywalczył on dla zamojskiego klubu także sporo punktów (613 pkt. i 594 pkt.).

Ponadto zajął 11. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (czas 31,34s) i 13. na dystansie dwa razy dłuższym (1:09.14). W konkurencji na 100 metrów stylem klasycznym Rafał może mówić o sporym pechu. Do zakwalifikowania się do finału B i walczenia o wyższe lokaty zabrakło niespełna dwóch sekund.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich wzięło udział 246 zawodników z 77 klubów. UKS Orka Zamość z dorobkiem dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu została sklasyfikowana na 15. miejscu w klubowej klasyfikacji medalowej.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2008-01-28 przeczytano: 11440 razy.