Witaj w piątek, 26 kwietnia 2024, w 117 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama.
Kwietniowe przysłowia: Świętego Marka - ostatek grochu do garnka. [...]

Mogło być 2:0, a skończyło się na 1:1

Kiedy w 42 minucie Andrzej Wachowicz podchodził do piłki ustawionej na jedenastym metrze przed bramką Stężały większość kibiców myślała, że już jest po meczu. Niestety, bramkarz wyczuł intencje zamojskiego kapitana i rzut karny obronił. Był to przełomowy moment spotkania...

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że łatwo o punkty w Radzyniu nie będzie. Gospodarze wiedząc, że grają z pretendentem do awansu skupili się na grze obronnej. Hetman też nie forsował tempa.

Początkowe minuty były bardzo chaotyczne, żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować składnej akcji.
Mijały minuty i widać było, że będzie to mecz z rodzaju- kto strzeli bramkę ten wygra. Linie defensywne obu drużyn nie popełniały większych błędów, natomiast w przodzie ani jedni ani drudzy nie potrafili wypracować sobie sytuacji strzeleckich.
Tak było do 25 minuty.

Rzut rożny wykonywał Jakub Cieciura. Ustawiony przy krótkim słupku Dariusz Osuch uderzył głową z 5 metrów i piłka wpadła do siatki.
Po strzeleniu bramki przez "Osę" mecz trochę się ożywił. Obie drużyny przeprowadziły kilka składnych akcji, jednak nie na tyle składnych by móc zagrozić bramce przeciwnika.
Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Rafał Turczyn został sfaulowany na polu karnym gości.
Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Andrzej Wachowicz, strzelił, ale bramkarz wyczuł jego intencje i strzał obronił.
Chwilę dekoncentracji po niewykorzystanym przez zamościan rzucie karnym wykorzystali gospodarze.
W zamieszaniu pod bramką Skrzypca piłka trafiła w rękę Wachowicza i sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Chyła. Po zmianie stron przebieg gry się nie zmienił. Dalej brakowało składnych akcji. Widać było, że Hetman chce strzelić drugą bramkę, jednak całkowicie zabrakło pomysłu. Mało aktywne były skrzydła i w środku, sprawiający wrażenie zagubionego- Marek Piotrowicz. Większych zastrzeżeń - jeśli chodzi o grę ofensywną - nie można mieć chyba tylko do Igora Migalewskiego. Wszędzie go było pełno.

Trochę ożywienia w przodzie wprowadził w końcówce spotkania wprowadzony za Nakoulmę Polniak. Ale to było za mało.
Mecz, ku uciesze miejscowych kibiców zakończył się wynikiem 1:1.

Hetman stracił dwa punkty w wygranym mecz.
Z przebiegu spotkania wynik remisowy jest wynikiem sprawiedliwym, ale jak się myśli o awansie to nie można oddawać punktów w wygranym meczu. Miejmy nadzieję, że była to ostatnia taka wpadka.

Trener Cecherz o meczu:
Mecz się ułożył po naszej myśli, strzeliliśmy bramkę, prowadziliśmy 1:0. Mogliśmy strzelić drugą. Wiadomo, że niewykorzystany karny podłamuje psychicznie zespół, minutę później straciliśmy bramkę z karnego. Zespół który strzela bramkę zyskuje wiarę, natomiast ten który traci bramkę, traci też wiarę. Takie mecze nawet się przegrywa. Myśmy zremisowali. Podsumowując, wynik uważam za sprawiedliwy.
W każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo, jesteśmy w takiej sytuacji, że każdy remis to jest dla nas strata punktów przy takiej rywalizacji w przodzie. Tym niemniej jesteśmy zadowoleni z remisu.
Dzisiaj zabrakło konsekwentnej gry w przodzie. Mieliśmy przewagę grając dołem, obrońcy gospodarzy są rośli, jednak technicznie trochę odstają. Walkę w powietrzu wygrywali, my gdybyśmy konsekwentnie grali dołem, stworzylibyśmy sobie więcej sytuacji.
Tych sytuacji było mało, ale to wynikało z ustawienia w jakim grał Radzyń. Nawet po radości w szatni widać, że się cieszyli z tego remisu. Grali piłkę prosto z obrony, z pominięciem linii pomocy, na Pacholarza i Panka, dość skutecznie, bo chyba wszystkie głowy Pacholarz wygrywa. To jest ich styl. Trzeba podjąć z nimi walkę w powietrzu, a reszta musi asekurować. To nam się dzisiaj udało, bo przypomnę, że straciliśmy bramkę nie z akcji, a z karnego. Dużo zawodników broniło, stąd też mało sytuacji bramkowych. Orlęta zagrały defensywnie zestawiając w przodzie dwójkę napastników i grali bardzo konsekwentnie.
Jeśli chodzi o Marka Piotrowicza, to powiem, że bardzo solidnie się prezentuje. Uważam, że jest mu potrzebna bramka, wtedy odzyska wiarę w siebie, bo jest troszkę spięty. Dobrą pracę wykonuje w zespole, dużo odbiorów, dużo wyprowadzeń piłki, ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Orlęta Radzyń Podlaski - Hetman 1 : 1 (1:1)
Bramki: Stężała (43 min, kar.) - Osuch (25 min)
Orlęta: Stężała, Pietroń, Ptaszyński, Bojarczuk, Iwan, Chyła, Kaczorowski (88 Butryn), Borysiuk, Pliszka, Pacholarz, Panek (80 Neścior)
Hetman: Skrzypiec - Tomasik, Wolański, Wachowicz, Chałas - Cieciura (78 Jaworski), Piotrowicz (84 Kita), Migalewski, Turczyn - Osuch (59 Towkatskij), Nakoulma (75 Polniak)