Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Kiedy w kwietniu słonko grzeje, rolnik nie zubożeje. [...]

Bramka w debiucie. Hetman pokonał Concordię

Bramka Mateusza Kołodziejskiego dała Hetmanowi 3 punkty w meczu z Concordią Piotrków Trybunalski.

W ostatnich 3 meczach Hetman zdobył zaledwie 1 punkt, gra pozostawiała też wiele do życzenia. Dlatego też pełni obaw lecz z mocnym postanowieniem rehabilitacji, szczególnie za ostatni blamaż z Ruchem, jechali do Piotrkowa Trybunalskiego zamojscy zawodnicy.

Nadzieją na dobry wynik miał być świeżo pozyskany z Arki Gdynia napastnik Mateusz Kołodziejski. Jak się okazało- był.

Pierwsza połowa toczyła się pod lekkie dyktando gospodarzy.
Pierwszą groźną sytuację przeprowadzili gospodarze w 10 minucie spotkania. Górski idealnie zagrał do wbiegającego w pole karne Spychały, jednak zamojscy defensorzy byli na posterunku i wybili mu piłkę spod nóg.

Kilka minut później na bramkę Jakuba Skyrzpca strzelał głową po rzucie rożnym Szulc. Tym razem piłka nie trafiła w światło bramki.

W 25 minucie przed szansą stanęli zamościanie. Rafał Turczyn dostał piłkę na linii pola bramkowego, nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę, jednak bramkarz gospodarzy popisał się refleksem i uchronił swój zespół przed utratą gola.

W końcówce pierwszej poły obie drużyny wypracowały sobie jeszcze po jednej sytuacji bramkowej.
Najpierw bliscy zdobycia bramki byli gospodarze. Spychała dostał piłkę na polu karnym i huknął z całej siły na bramkę Skrzypca. W sobie tylko znany sposób zamojski bramkarz zdołał zmierzającą w okienko bramki piłkę przenieść nad poprzeczką.
To co nie udało się gospodarzom, udało się gościom.

W 44 minucie rzut rożny wykonywał Jakub Cieciura. Do piłki dopadł Mateusz Kołodziejki i głową wpakował ją do siatki.
Był to pierwszy gol Kołodziejskiego, zdobyty w pierwszym meczu rozgrywanym w barwach Hetmana.

Druga połowa niczym nie różniła się od pierwszej. Gospodarze próbowali atakować, Hetman skracał pole, a po przechwycie próbował kontratakować.
Kilka takich akcji mogło przynieść podwyższenie wyniku. W 56 minucie z 16 metrów strzelał Kołodziejski, ale dobrą interwencją popisał się miejscowy bramkarz. Podobnie było w 63 minucie po strzale Marka Piotrowicza.

Pięć minut później powinno być już 2:0. Kołodziejski idealnie zagrał do Cieciury, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił obok słupka.

Po tych kilku sytuacjach bramkowych Hetmana, do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Concordii.
Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Hubert Górki. Najpierw piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił Radosław Mikołajek, a dobitka trafiła w słupek.

Końcowe minuty to umiejętna gra Hetmana na utrzymanie wyniku. Już w doliczonym czasie przed kolejną szansą stanął Marek Piotrowicz. Wyszedł z piłką z własnej połowy i zakończył indywidualną akcję strzałem, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się zwycięstwem Hetmana. Zamościanie pokazali w Piotrkowie charakter. Za wszelką cenę chcieli ten mecz wygrać i to się im udało. Walczyli o każdy centymetr boiska.

Wyjazdowe zwycięstwo 1:0, po kilku słabszych spotkaniach, należy uznać za bardzo dobry wynik. Zespół podniósł się i gra dalej. Cieszyć się też trzeba z tego, że do zespołu doszedł egzekutor. Mateusz trenował w Zamościu tylko jeden dzień, a potrafił się znaleźć tam gdzie trzeba i zdobyć zwycięską bramkę.

- Początek spotkania miał mało wyraźny, widać było brak komunikacji, czucia gry przez zespół. Ale z czasem było już coraz lepiej. Potrafił przetrzymać piłkę w sytuacjach, które tego wymagało. Jego występ należy uznać za całkiem udany - skomentował grę Mateusza Kołodziejskiego II trener Hetmana Zbigniew Pająk.

Concordia Piotrków Tryb. - Hetman Zamość 0: 1 (0:1)
Bramka: Kołodziejski (44 min)
Żółte kartki: Szulc (C), Cieciura (H)
Concordia: Rudak - Szulc (80 Zaor), Rączka, Kaciczak (67 Szary), Moliński - Juszkiewicz, Jabłecki, Komar, Balcerek (53 Jakóbiak) - Górski, Spychała
Hetman: Skrzypiec - Sękowski, Wolański, Wachowicz, Chałas - Cieciura (88 Twardawa), Kiema, Migalewski, Turczyn, Piotrowicz - Kołodziejski (75 Mikołajek)
Sędziował: Artur Mital