www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 26 września 2018, w 269 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Justyny, Cypriana, Damiana, Kosmy, Łucji.
Wrześniowe przysłowia: W dzień świętej Tekli będziemy ziemniaki piekli. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Prawie wszystko o Roztoczu
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Szlaki turystyczne Roztocza - rowerowe

 • Szlak rowerowy po gminie Zamość "Na skraju Roztocza": Skokówka - Mokre, znakowany kolorem zerwonym.
  Skokówka - Białowola - Lipsko - kapliczka św. Romana - Wólka Wieprzecka - Hubale - rezerwat przyrody "Hubale" (stanowisko susła perełkowanego)  -  Mokre.
  Podstawowa długość szlaku: 40 km.
  Początek trasy przy drodze bocznej od szosy nr 849 z Zamościa, dokładnie pomiędzy tablicami drogowymi Zamość i Skokówka. Trasa wiedzie generalnie szosami i wygodnymi drogami leśnymi. Najciekawszy odcinek w okolicy Lipska - doprowadza do drewnianej kapliczki pw. św. Romana, postawionej nad źródełkami. Zbierając w wybranych miejsach pieczątki dostaje się specjalny dyplom, a także figurkę susła. W 2005 r. ukazała się nakładem PTTK O/Zamość mapka z informatorem krajoznawczym (autor: Edward Słoniewski).
 • / 11. Szlaki rowerowe w okolicach zalewu Nielisz:
  Szlak "Nad Wieprzem", znakowany kolorem zielonym:
  Nielisz - Ujazdów - Wirkowice - Tarzymiechy - Zamszany - jez. Sodoma - Nielisz.
  Podstawowa długość szlaku: 17 km.
  Szlak "Nad Zalewem", znakowany kolorem niebieskim.
  Nielisz - Nawóz - Klemensów - Michalów - Deszkowice - Nielisz.
  Podstawowa długość szlaku: 25 km. Szlaki prowadzą urozmaiconymi drogami dookoła zalewu na Wieprzu w Nieliszu, ciekawostką  jest także dawny pałac Zamoyskich w Klemensowie. W 2005 r  0/PTTK Zamość przygotował specjalny folder z opisami tras (autor: Edward Słoniewski).
 • Szlak rowerowy Biłgoraj - Tarnogród, znakowany kolorem zielonym.
  Biłgoraj - Dereźnia Solska - Wólka Biska - Biszcza - Tarnogród.
  Podstawowa długość szlaku: 26 km.
  Równina Biłgorajska i Płaskowyż Tarnogrodzki. Szak opisany w przewodniku: "Na szlakach turystycznych powiatu biłgorajskiego" (2005 r.), przygotowano także specjalny folder.
  Uwaga! Znakowanie zostało częściowo zniszczone.
 • Szlak Wólka Biska - Budziarze - Wólka Biska, znakowany kolorem czarnym.
  Podstawowa długość trasy: 8 km.
  Krótka leśna wyprawa w dolinie Tanwi. Nieopodal mostu na Tanwi w Wólce Biskiej znajduje się tablica informacyjna ze schematem szlaku.
 • Szlak rowerowy "Biała Łada" w okolicy Biłgoraja, znakowany kolorem czerwonym.
  Biłgoraj - Rapy Dylańskie - Cencynopol - Ignatówka - Żelebsko - Wola Kątecka - Nadrzecze - Majdan Gromadzki - Gromada - Biłgoraj.
  Podstawowa długość szlaku: 34 km.

  Pierwszy w historii znakowany szlak rowerowy w rejonie Biłgoraja. Szlak przyjemny i dość zróżnicowany: Równia Biłgorajska i skraj Roztocza Zachodniego. Szlak zaznaczony m.in. na mapach  "Roztocze Wschodnie, Środkowe i Puszcza Solska" (1: 80 000), oraz "Powiat Biłgorajski" (1: 100 000).
 • Szlak rowerowy Biłgoraj - Osuchy, znakowany kolorem niebieskim.
  Płd. skraj Biłgoraja - Smólsko Duże - Króle Stare - Lipowiec Nowy - Lipowiec Stary - Pisklaki - Podsośnina Łukowska - Osuchy.
  Podstawowa długość szlaku: 35 km.
  Pomijając odcinki początkowy i końcowy na ok. 80 % trasy mamy piachy, piachy i piachy. Jak ktoś lubi - zapraszamy, jak nie - też zapraszamy (bo trasa ładna), ale już raczej piechotą.
 • Szlak rowerowy Biłgoraj - Ujście, znakowany kolorem niebieskim.
  Biłgoraj - Sól - Dąbrowica - Bukowa - Ujście
  Podstawowa długość szlaku: 25 km.
  Szlak wyprowadza z Biłgoraja w kierunku Lasów Janowskich. Ładny krajobrazowo i stosunkowo prosty technicznie (głównie malownicze szosy i drogi utwardzane). Przez Ujście przebiegają także dwa janowskie szlaki rowerowe: zielony (trasa 18) i niebieski (trasa 19).
 • Trasa rowerowa w Lasach Janowskich, znakowana tabliczkami kierunkowymi.
  Janów Lubelski (nadleśnictwo) - zalew - Kruczek - Szklarnia.
  Podstawowa długość szlaku: 12 km.
  Trasa mająca charakter ścieżki dydaktycznej, po drodze umieszczono bowiem wiele tablic informujących o przyrodzie Lasów Janowskich.  Początek przy dworcu PKS w Janowie Lubelskim. Po przejeździe przez miasto szlak prowadzi leśnymi duktami.  Ze Szklarni można także trasę wydłużyć jadąc bardzo przyjemną szosą na słynne Porytowe Wzgórze, lub do drewnianego kościółka w Momotach Górnych.
 • Szlak rowerowy dookoła powiatu Janowskiego w Lasach Janowskich, znakowana kolorem zielonym.
  Janów Lubelski PKS - droga kiszczańska - Porytowe Wzgórze - Duże Stawy - Momoty Górne - Ujście - Szewce - Władysławów - Kocudza.
  Podstawowa długość szlaku: 60 km.
  Obecnie funkcjonuje jedynie odcinek puszczański i to nie w pełni, bowiem dobre znakowanie urywa się w Szewcach, pojedyncze znaki można jednak spotkać aż do Kocudzy.
  Uwaga! Jadąc drogą z Janowa prowadzącą w kierunku wsi Szklarnia, już za drewnianą bramą do Lasów Janowskich, przecinamy szlak pieszy żółty, należy właśnie za nim skrecić w las w lewo (tak też prowadzi rowerowy szlak niebieski). Następnie Porytowego Wzgórze, Momoty Górne i Szewce.
  Uwaga! Korekta przebiegu w stosunku do projektu zaznaczonego na mapie Kartpolu "Lasy Janowskie" (2004): zaraz za wsią Szewce szlak prowadzi  dalej leśnym duktem w kierunku Władysławowa, na północ od rzeki Bukowa, a nie na południe, jak zaznaczono na mapie. Obie wersje łączą się w Zdzisławicach.
  Dalszy przebieg szlaku (nie jest on jeszcze wyznakowany, podaję za materiałami otrzymanymi ze Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, dziękuję!):  Kocudza - Dzwola - Goraj - Chrzanów - Otrocz - Zdziłowice - Batorz - Błażek - Antolin - Wierzchowiska - Wolica - Modliborzyce - Stojeszyn - Maliniec - Gwizdów - Łążek Garncarski - Kruczek - Janów Lubelski, 139 km.
 • Szlak glinianych garnków: Janów Lubelski - Łążek Garncarski, znakowany kolorem zielonym.
  Podstawowa długość szlaku: 15 km.
  Początek przy moście na Białce, przy szosie do Lublina. Szkoda, że szlaku nie wydłużono o 3 km do wsi Szwedy, gdzie uzyskałby on połączenie z trasą rowerową powiatu stalowowolskiego.
  Uwaga! Na początkowym odcinku szlaku trzeba liczyć się z przerwą w znakowaniu na odcinku niemal aż 3 km. Trzeba utrzymywać stały kierunek!
 • Szlak leśny skarbiec: Janów Lubelski - Szklarnia, znakowany kolorem niebieskim.
  Janów Lubelski - Porytowe Wzgórze - Szewce - Momoty - Łążek Ordynacki - Szklarnia.
  Podstawowa długość szlaku: 52 km.
  Wyprawa leśna, w dużej mierze pokrywająca się z funkcjonującum tu już szlakiem zielonym (trasa 18). Przestrzegam przez niemiłosiernie piaszczystym wariantem trasy pomiędzy rejonem Porytowego Wzgórza, a wsią Szewce.
  Uwaga! Szlak w zasadzie jednokierunkowy - z Janowa na Porytowe Wzgórze, dalej przez Momoty do Łążka i stąd do Szklarni.
 • Szlak rowerowy powiatu stalowowolskiego w Lasach Janowskich, znakowany kolorem zielonym.
  Wrzawy - Zaklików - Lipa - Szwedy - Stalowa Wola (Pysznica).
  Podstawowa długośc szlaku: ok. 55 km.
  Szlak wyprowadza z doliny Sanu (wieś Wrzawy) w Lasy Lipskie, dalej wiedzie zachodnią częścią Lasów Janowskich, doprowadzajac ponownie do doliny Sanu w okolicy Stalowej Woli. Interesujący krajobrazowo, a zarazem dość łatwy. Problemem może być także przekroczenie Sanu we Wrzawach. Mostu tu nie ma, a w sezonie bywa zbyt płytko dla promu. Wtedy dostępna jest tylko przeprawa osobowa (można z rowerem) niewielką łódką, nieczynna w niedziele. Lepiej zaczynać wyprawę po północnej stronie Sanu, uniezależniamy się wtedy od warunków przeprawy.
 • Szlak rowerowy Jarosław - Radawa - Laszki - Jarosław, znakowany kolorem zielonym.
  Jarosław - Nielepkowice - Manasterz - Radawa - Wola Mołodycka - Zapałów - Laszki - Wysocko (za szlakiem niebieskim możliwa wyprawa do pobliskiego Radymna, dodatkowe 5 km) - Jarosław.
  Podstawowa dłogość szlaku: 80 km.
  Wokół Jarosławia wyznakowano w 2004 r. 3 szlaki rowerowe w ramach projektu "Szlaku miast Jarosław - Użgorod". Z "poszerzonego" roztoczańskiego punktu widzenia (obejmującego Lasy Sieniawskie), duże znaczenie ma przedstawiony tu szlak zielony. Uzupełniający charakter (propozycja wycieczki bocznej, 5 km w jedną stronę) ma fragment szlaku niebieskiego - z Wysocka do Radymna. Niestety, szlak jest fatalnie znakowany. Na odcinkach nie biegnących szosami znaków nie ma wcale, ponadto duża dziura w znakowaniu (nie ma nawet jednego znaku) jest pomiędzy Jarosławiem (ul. Pełkińska) a przeprawą promową przez San w Nielekowicach. 
 • / 28. Szlaki rowerowe w gminie Narol.
  Uwaga! Szlaki te przygotował Urząd Gminy w Narolu. Znakowanie stanowią metalowe tablice przybijane do drzew.
  Uwaga! Szlaki jednokierunkowe, tablice umieszczono w taki sposób, że są one czytelne dla jadących tylko w jednym kierunku (w takim układzie podaję także informacje o poszczególnych szlakach poniżej). jest to niefortunne rozwiązanie, tym bardziej, że spore fragmenty tras pokrywają się ze sobą.
  Uwaga! Tabliczka ze znakiem roweru i kolorową kropką nie oznacza początka/końca szlaku, jak to jest powszechnie przyjęte, a ma jedynie utwierdzać, że jedziemy znakowaną trasą. W Narolu, w Urzędzie Gminy, warto zaopatrzyć się w folder z opisami tych szlaków "Rowerem po gminie Narol".
  Trasa 1: Narol - Huta Szumy - Wał Huty Różanieckiej - Huta Różaniecka - góra Grochy - Narol, znakowana kolorem zielonym.
  Podstawowa długość szlaku: 26 km.
  Trasa 2: Narol - Podlesina - Kadłubiska - Narol, znakowana kolorem czerwonym.
  Podstawowa długość szlaku: 18 km.
  Trasa 3: Narol - Wola Wielka - Dębiny - Jędrzejówka - Narol, znakowana kolorem żółtym.
  Podstawowa długość szlaku: 15 km.
  Trasa 4: Narol - Łówcza - Huta Złomy - Jędrzejówka - Narol, znakowana kolorem niebieskim.
  Podstawowa długość szlaku: 20 km.
  Trasa 5: Narol - Łówcza - Płazów - Ruda Różaniecka - góra Grochy - Narol, znakowana kolorem pomarańczowym.
  Podstawowa długość szlaku: 30 km.
  Trasa 6: Ruda Różaniecka - Puszcza Solska - Huta Różaniecka - Ruda Różaniecka, znakowana kolorem fioletowym.
  Podstawowa długość szlaku: 18 km.
 • Szlak "nadbużański: Hrubieszów - Włodawa - Janów Podlaski, znakowany kolorem czerwonym.
  Hrubieszów - Szpikołosy - Stefankowice - Dubienka - Dorohusk - Wola Uhruska - jez. Białe Włodawskie - Wlodawa - Hanna - Jabłeczna - Kodeń - Kostomłoty - Neple - Pratulin - Janów Podlaski.
  Podstawowa długość szlaku: 288 km.
  O szlaku wspominam, ponieważ jego początkowy odcinek (Hrubieszów - Stefankowice) mieści się w zasiegu terenu opisywanym w moim przewodniku "Roztocze..." z 2000 r.
  W Janowie Podlaskim kończy się szlak rowerowy czerwony, ale wędrówkę wzdłuż Bugu można kontynuować dalej, tym razem poprowadzą nas znaki rowerowego szlaku niebieskiego.
 • Szlak rowerowy w Dąbrowicy do rezerwatu "Obary", bez znaków.
  Ścieżkę dydaktyczną w Dąbrowicy (okolice Biłgoraja) przygotowano zarówno w wersji pieszej, jak i rowerowej. Do jej pokonania niezbędny jest przewodnik terenowy, wydany przez miejscową szkołę podstawową.
  "Obary" to rozległe torfowisko. Ciekawostką jest nasyp dawnej kolejki wąskotorowej, biegnący skrajem tego obszaru.
 • Szlakiem gen. J. Kustronia w bitwie pod Oleszycami, bez znaków.
  Oleszyce - Futory - Ułazów - Horaj - Oleszyce.
  Podstawowa długośc szlaku: 40 km.
  Znaków w terenie brak, ale mimo to trasa jest łatwa orientacyjnie, o ile wyposażymy się uprzednio w specjalny folder wydany przez Powiatowe Centrum Kultury i Sportu w Lubaczowie. Ładna przygoda z Lasami Sieniawskimi.
 • Szlak w rejonie Baszni Dolnej, bez znaków.
  Basznia Dolna - Borowa Góra - Sieniawka - Huta Kryształowa - Podlesie - Basznia Górna - Basznia Dolna.
  Szlak o charakterze trasy dydaktycznej (przystanki). Brak typowego znakowania, przygotowano jednak specjalny przewodnik "Basznia i okolice". Planowane są kolejne trasy rowerowe:
  Nowe szlaki przygotowywane są w rejonie Horyńca i Cieszanowa (zaznaczono je "awansem" na mapie "Roztocze Wschodnie", edycja z 2006 r.).

  Ciekawym projektem jest trasa Berlin - Lwów, która na interesującym nas obszarze zahacza o dolinę Sanu i płd. skraj lasów Puszczy Solskiej. Odcinek ten ma zaczynać się w Stalowej Woli i prowadzić przez Ulanów (miejsce, gdzie Tanew wpada do Sanu), Krzeszów, Leżajsk, Jarosław, Przemyśl po Medykę.

 • autor / źródło: Artur Pawłowski
  www.roztocze.pol.lublin.pl
  dodano: 2006-10-01 przeczytano: 2271 razy.  Zobacz podobne:

  Warto przeczytać:  - - - - R E K L A M A - - - -
  - - - - POLECAMY - - - -

  Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

  Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

  Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
  Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
  Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
  Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet