www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 26 września 2018, w 269 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Justyny, Cypriana, Damiana, Kosmy, Łucji.
Wrześniowe przysłowia: Gdy we wrześniu plucha - będzie zima sucha. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Prawie wszystko o Roztoczu
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Szlaki turystyczne Roztocza - strona ukraińska

Ścieżki dydaktyczne w Jaworowskim Parku Narodowym:
 1. Ścieżka "Hołuby" ("Gołębie") w Krechowie, znakowana tabliczkami "Peczery" i "Dżereło", a do dawnej wsi Gołębie białymi rombami malowanymi na drzewach,  4 km. Jest  to modyfikacja podstawowej trasy pątniczej od Monastyru w Krechowie (w murowanej cerkwi Ikona Matki Boże Werchrackiej) do grot wykutych w skale (datowanych na XVI i XVII w.). Kierunek wskazują tabliczki z napisem "Peczery" (pieczary) i przywiazane do drzew czerwone wstążki.  Dalej korzystamy z tabliczek z napisem "Dżereło" (źródło) prowadzących do kapliczki ze źródełkiem położonej na dnie przepięknego wąwozu. Idąc od strony grot w stronę źródełka, jeżeli interesuje nas również teren dawnej wsi Gołębie, to nie schodzimy do wąwozu, tylko idziemy dalej szczytem wierzchowiny za białymi rąbami.
  Wieś Gołębie została wysiedlona przy okazji budowy pobliskiego ogromnego poligonu, a na jej dawnym terenie jest teraz oficjalne pole namiotowe Jaworowskiego Parku Narodowego.
 2. Ścieżka im. I. Franki w Lelechivce, 5 km.
  Jadąc szosą Jaworów - Lwów w miejscowości Iwano-Frankowe (dawny Janów) należy skręcić w szutrową drogę do Lelechivki, prowadzącą w pobliżu skraju dużego kompleksu stawów (z tym najsłynniejszym - Janowskim). Ścieżka nosi imię ukraińskiego poety Iwana Franki, który faktycznie tu bywał. Na jej trasie odnaleźć można rzeźby, przedstawiajace postaci z utworów tego poety, oraz ciekawostki przyrodnicze, takie jak malownicze Czarne Jeziora, czy Biała Skała.
 3. Ścieżka do groty w Stradczu, 3 km. Wieś Stradcz znajduje się przy szosie Jaworów - Lwów, nieopodal Iwano-Frankowa. Wzgórze na skraju wsi należy do Jaworowskiego Parku Narodowego. Schemat trasy zaznaczono na drewnianej tablicy.
  Wejście do groty znajduje się w połowie wysokości wzniesienia i prowadzi  poprzez zabytkową murowaną kapliczkę. Według legend były się tu groty mnichów, a koniec korytarzy znajduje się pod podłogą kapliczki znajdującej się na szczycie wzgórza. Sprawdzić to jednak trudno, bo główny korytarz w dalszej części jest już bardzo wąski i niski.
  Ponadto w parku przygotowano kilka pieszych szlaków turystycznych, jednak ich dotychczasowy sposób znakowania (białe, względnie czerwone, rąby na drzewach) jest niewystarczajacy do ich swobodnego pokonywania.
Szlak rowerowy:
 1. Żółkiew (stacja kolejowa) - Krechów (do Monastyru prowadzi nieznakowana wycieczka boczna) -  Fijna - europejski dział wodny: dział zlewisk Bałtyku i Morza Czarnego - Dubrowycza (Dąbrowa, w pobliżu szlaku kamieniołom) - Iwano-Frankowe (dawny Janów, w pobliżu szlaku Janowski Staw) - Stradcz - Jasnyska - Brzuchowice - przedmieścia Lwowa (stacja benzynowa), znakowany kolorem zielonym.
Oznakowanie trasy to znaki używane w Polsce dla  szlaków pieszych (prostokąt biało-zielono-biały, pzy czym na niektórych odcinkach brakuje koloru zielonego), oraz znaki z symbolem roweru. Szlak łatwy, prowadzi szosami i drogą szutrową. Trasa ma zostać rozbudowana m.in. o okolice Potylicza.


autor / źródło: Artur Pawłowski
www.roztocze.pol.lublin.pl
dodano: 2006-10-01 przeczytano: 2265 razy.Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet