Witaj w piątek, 26 kwietnia 2024, w 117 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama.
Kwietniowe przysłowia: Na świętego Wojciecha w polu radość, uciecha. [...]

Szachiści wspomogli WOŚP

Zbigniew Makowiecki został zwycięzcą charytatywnego Turnieju Szachowego "Serce przy Sercu". Turniej zorganizowany został w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11 stycznia br.).

W turnieju, którego pomysłodawcą i jednocześnie sędzią głównym był Andrzej Czochra /sędzia klasy II/, wzięło udział 40 zawodników.

Podczas rozgrywek obowiązywał system pucharowy z czasem gry 5 minut dla zawodnika na rozegranie partii.

Zawody wygrał Zbigniew Makowiecki z Zamościa. Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Paszko (Klub Szachowy Twierdza Zamość) i Rafał Tadra (Klub Szachowy Twierdza Zamość).

- Zwycięzcy otrzymali upominki w postaci książkowych albumów fotograficznych ufundowanych przez organizatora turnieju - MDK Zamość. Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom z okazjonalnym stemplem sztabu WOŚP Zamość - powiedział dyrektor MDK Andrzej Szumowski.

Rozgrywki szachowe i emocje związane z walką o zwycięstwo nie przysłoniły głównego celu turnieju, którym była pomoc chorym dzieciom. Podczas zawodów udało się zebrać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 763 zł 15 groszy. Pieniądze te zostały przekazane na konto fundacji.

Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu.

dodano: 2009-01-15 przeczytano: 12093 razy.