Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Kiedy w kwietniu słonko grzeje, rolnik nie zubożeje. [...]

Po pierwszym dniu półfinałów MP w szczypiorniaka

Po pierwszym dniu rozgrywanego w Zamościu półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej szczypiorniści Padwy zajmują dopiero 3 miejsce.

Każda z 4 drużyn w pierwszym dniu rozegrała po jednym meczu.

W meczu inauguracyjnym MMTS Kwidzyn pewnie pokonał KSPR Gwardię Koszalin 44 : 21 (22:8). W drugim meczu gospodarze turnieju MKS Padwa uległa KPR Wolsztyniakowi Wolsztyn 28:34 (13:18).

Praktycznie od samego początku zarysowała się przewaga punktowa wolsztynian. Szczypiorniści Padwy notowali dość sporo strat przy wyprowadzaniu piłki, dużo rzutów na bramkę nie trafiało do celu. Skrzętnie wykorzystywali to przeciwnicy i już po kwadransie wyszli na ośmiopunktową przewagę, którą zdołali utrzymać prawie do końca pierwszej połowy. Dopiero Tuż przed przerwą zamościanie rzucili się do odrabiania strat i zdołali zmniejszyć różnicę do pięciu bramek.

Zaraz po zamianie mogliśmy oglądać popisową grę Padwy. W 2 minucie strata wynosiła już tylko 3 bramki i kontra gospodarzy. Niestety rzut mało precyzyjny i bramkarz wybronił. Akcja gości i Karol Piskorski broni, a więc nadal tylko trzypunktowa przewaga Wolsztyniaka. Kolejna akcja Padwy i różnica topnieje do 2 bramek. Ponownie na wysokości zadania staje Piskorski, broni, akcja gospodarzy, rzut Łukasza Kłody i na tablicy świetlnej pokazuje się wynik 17:18, a więc już tylko jedną bramką.

Niestety na tym się skończyła passa miejscowych. Goście przebudzili się i zaliczyli - pierwsze po pięciu minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę - trafienie. Padwa nie była już w stanie dojść wyniku. Praktycznie przez kolejne 20 minut przewaga wolsztynian wahała się od 2 do 4 bramek. Gospodarze ponownie razili dużą nieskutecznością w ofensywie. W końcówce meczu postawili wszystko na jedną kartę, próbowali zaatakować, ale mało skutecznie i skończyło się to na powiększeniu straty do 6 bramek.