Witaj w piątek, 26 kwietnia 2024, w 117 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama.
Kwietniowe przysłowia: Na świętego Wojciecha w polu radość, uciecha. [...]

Spartakus Szarowola mistrzem okręgu

GLKS Spartakus Szarowola został zwycięzcą XVII Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów. Turniej finałowy został rozegrany 22 lutego br. w Biłgoraju.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, po dwie najlepsze z powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego, wyłonione w turniejach eliminacyjnych.

Spartakus Szarowola

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Grupę A tworzyły: TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, AMSPN Hetman Zamość, LKS Olimpiakos Tarnogród oraz MKS Unia Hrubieszów, zaś grupę B: GKS Ostoja Skierbieszów, GKS Aleksandria Aleksandrów, GLKS Spartakus Szarowola oraz MLKS Kryształ Werbkowice. Prawo gry o miejsca medalowe uzyskały po dwie najlepsze drużyny z grupy A (Hetman, Olimpiakos) i B (Kryształ, Spartakus).

W półfinale LKS Olimpiakos pokonał 2 : 0 MLKS Kryształ, a GLKS Spartakus pokonał 3 : 2 AMSPN Hetman. W meczu o trzecie miejsce AMSPN Hetman nie dał żadnych szans drużynie MLKS Kryształ pokonując ja 3 : 0.

W meczu o pierwsze miejsce GLKS Spartakus pokonał 1 : 0 LKS Olimpiakos, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju.

8.GKS Aleksandria Aleksandrów

Wiadomo, że na sukces Spartakusa pracowała cała drużyna, jednak byli zawodnicy, którzy w sposób szczególny przyczynili się do zwycięstwa. Ich zasługi zostały zauważone i docenione przez organizatorów. Piotr Waśkiewicz został wybrany najlepszym bramkarzem zawodów, zaś Nazar Raisza królem strzelców (8 trafień). Najlepszym trenerem wybrano Michaiła Somika z Szarowoli.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Zamościa, a zdobył go Rafał Kycko z AMSPN Hetman.

Po zakończonym turnieju Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Starosta Powiatu Biłgorajskiego Stanisław Schodziński w asyście członków Zarządu ZOZPN oraz przedstawicieli władz samorządowych i sponsorów dokonali wręczenia dyplomów, pucharów, statuetek, oraz nagród dla wszystkich zespołów, króla strzelców, najlepszych: bramkarza, zawodnika, trenera, najstarszego i najmłodszego zawodnika. Dodatkowo nagrodzono również wszystkich trenerów.

W skład biura zawodów wchodził : Marek Sztochel i Marek Błażyński.
Turniej sędziowali: Jerzy Kiełbiński, Andrzej Swacha, Artur Tymecki, Michał Woś.

dodano: 2009-02-25 przeczytano: 13226 razy.