Witaj w czwartek, 25 kwietnia 2024, w 116 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Jarosława, Erwiny, Kaliksta.
Kwietniowe przysłowia: Świętego Marka - ostatek grochu do garnka. [...]

Zakończono 14. Turniej Orange Cup im. Marka Wielgusa

Dziewczęta z MUKS Praga Warszawa oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy zostali zwycięzcami zakończonego w minioną niedzielę 14. Turnieju Orange Cup im. Marka Wielgusa. Dwudniowy finał turnieju, w którym zawodnicy i zawodniczki walczyli o tytuł Mistrza Polski Jedenastolatków, został rozegrany w Zamościu.

Były to już drugie zawody w tym roku, będące Mistrzostwami Polski w młodzieżowej piłce nożnej rozgrywane w Zamościu.

W finałach 14. Turnieju Orange Cup im. Marka Wielgusa o nagrodę główną - wyjazd na mecz eliminacyjny Reprezentacji Polski do MŚ 2010 Czechy-Polska w Pradze walczyło po 16 drużyn dziewcząt i chłopców, zwycięzców finałów wojewódzkich. W sumie ponad 320 dzieci z całej Polski.

Województwo lubelskie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 9 z Białej Podlaskiej wśród chłopców oraz UKS Wilki Wilków wśród dziewcząt.

Podczas dwóch turniejowych dni rozegranych zostało ponad 70 meczów, które wyłoniły najlepsze dziecięce drużyny.

Po emocjonujących finałach, które zostały rozstrzygnięte dopiero w rzutach karnych (oba zakończyły się wynikiem 2:2) poznaliśmy najlepsze w Polsce drużyny jedenastolatków.

Wśród chłopców triumfowała Szkoła Podstawowa nr 15 w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął UKS SP 34 w Białymstoku, a trzecie - GKS Piast Gliwice.

Wśród dziewcząt wygrał MUKS Praga Warszawa, przed Wilkami Wilków oraz Sprinterem Gościno.

W drużynie Wilków wystąpiła jedyna reprezentantka Zamościa, Katarzyna Suchowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, która w turnieju zdobyła 7 bramek.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Mateusz Bochnak (SP 51 Szczecin) oraz Agnieszka Jędrzejewicz (UKS Wilki Wilków). Za najlepszych bramkarzy uznano: Bartłomieja Żynca (UKS SP 34 Białystok) i Aleksandrę Żmijewską (MUKS Praga Warszawa). Najwięcej bramek zdobyli: Maciej Gędaj (UKS Legion Radom) oraz Dominika Grabowska (MUKS Praga Warszawa). Wyróżnienie "gram fair" otrzymał trener Sprinter Gościno Michał Ulikowski.

Podczas tegorocznego Turnieju im. Marka Wielgusa powołano najmłodszą reprezentację Polski - U-11, w skład której wchodzą najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki. Szkoleniem chłopców zajmie się Radosław Mroczkowski, a dziewcząt - Robert Góralczyk.