www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w niedzielę, 16 grudnia 2018, w 350 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza.
Grudniowe przysłowia: Jak we Wilię z dachu ciecze, zima się długo przewlecze. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home >
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Wiersze i bajki na Orkiestrę

Poetycko - bajkowy koncert "Lokomotywa" z udziałem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, Teresy Kwiatkowskiej, Alicji Mozga i Piotra Sicińskiego pod batutą Piotra Salabera dedykowano najmłodszym mieszkańcom Zamościa z okazji Dnia Dziecka (1.06.).

Trąbka z tłumikiem udawała kaczkę, skrzypce naśladowały miauczenie kota a przezabawnie ubrani muzycy Orkiestry Symfonicznej na zakończenie koncertu "odtupali" brawa dla wyjątkowej publiczności, solistów i dyrygenta.Zaprezentowanie w opracowaniu muzycznym wierszy Juliana Tuwima oraz utworów ze spektakli dla dzieci: Podróże Guliwera, Bajki La Fontaine'a i Krasickiego oraz z audycji radiowych "O Misiu Paddingtonie" i "Mikołajku" to wspaniały upominek dla najmłodszych mieszkańców Zamościa z okazji ich Święta.

Rewelacyjną muzykę do wierszy Juliana Tuwima a także do bajek m.in. Ignacego Krasickiego napisał znany kompozytor i dyrygent Piotr Salaber. Bardzo wesołe utwory oparte zostały na instrumentach orkiestry symfonicznej. Piotr Salaber nie tylko poprowadził Orkiestrę Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, także zabawiał wszystkie dzieci opowieściami i zapraszał o udziału w muzycznych zgadywankach.Atrakcją koncertu były więc nie tylko rewelacyjne wykonane utwory, także sympatyczne komentarze, a nawet morały, którymi opatrywał dyrygent Salaber występy solistów i "Namysłowiaków". W tych klimatach dzieci czuły się komfortowo do tego stopnia, że nie tylko przysiadły na scenie, świetnie również radziły sobie z odpowiedziami na pytania o rodzaj instrumentu naśladującego glosy ptaków i zwierząt.

Wśród wykonanych utworów znane i lubiane wiersze Juliana Tuwima: Pan Tralaliński, Słoń Trąbalski, Ptasie Radio, Dwa Michały, Lokomotywa, Rzepka oraz Ptaszki w klatce - Szczygieł i kos (sł. Ignacy Krasicki), Kruk i lis (sł. Jean de La Fontaine), Sabat czarownic (sł. Krystyna Jakóbczyk). Fantastyczną muzyczną zabawę zakończyły "Bajkowe tęsknoty" (sł. Mariusz Trzaska).I choć słowa tego utworu mówiły, że "to się zdarza tylko w bajkach, to się zdarza, kiedy zaśniesz, niechaj dobro zakurzone, wystroi się w koronę; niech nad ziemią błyśnie tęcza najpiękniejsza" - to można by napisać nową bajkę, jak to chmury nad Zamościem poszły hen daleko, aby dzieci mogły bez kropli deszczu, wysłuchać "kolorowych" i radosnych pieśni.

Ukłony dla Pana Juliana, Pana Piotra oraz wszystkich wykonawców i organizatorów radosnego koncertu, który przyciągnął także dorosłych mieszkańców Zamościa.

Bo jak powiedział Piotr Salaber, zapewne każdy z nas zachował w sercu ciepły, serdeczny, uśmiechnięty świat dzieciństwa, taki jaki zdarza się już tylko w bajkach i ... na koncercie z okazji Dnia Dziecka.

"Śnij się więc bajeczko, śnij ...".


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2010-06-05 przeczytano: 2326 razy.Zobacz podobne:
     Lokomotywa na Dzień Dziecka / 2010-05-12

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet