www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: Święto Luci noc króci. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Był list otwarty teraz jest petycja do ministra, wszystko w obronie Macieja Sęczawy

O sprawie zwolnienia z Liceum Plastycznego nauczyciela dyplomowanego Macieja Sęczawy pisaliśmy już jakiś czas temu.

Przypomnijmy, że w obronie tego cenionego pedagoga i artysty wystąpiło wielu ludzi związanych ze środowiskiem artystycznym nie tylko Zamościa.

W liście otwartym, pod którym widnieje ok. 30 nazwisk, napisali m.in. Możemy się tylko domyślać, że to właśnie zaangażowanie było solą w oku dyrekcji, która pasji nie ceni. Woli pracowników posłusznych. Maciej Sęczawa do nich nie należy. Jest bowiem bezkompromisowy i odważny . Wielokrotnie protestował przeciwko szkodliwym decyzjom dyrekcji. Z podniesionym czołem mówił o sprawach dla szkolnych władz niewygodnych. Spotkała go za to kara.

Z kolei dyrektor Liceum Plastycznego w Zamościu Hanna Maziarczyk zarzuca autorom listu otwartego pisanie nieprawdy i uzasadnia swoją decyzję o zwolnieniu Macieja Sęczawy tym, że nauczyciel nie zgodził się na zmniejszenie pensum, co wynikało z mniejszego naboru.

Jak się okazuje, obrońcy Macieja Sęczawy nie poprzestali na publikacji listu otwartego. Przygotowali petycję do Minister Kultury i Dziedzictw Narodowego i rozpoczęli zbiórkę podpisów dla jej poparcia.

- Z treścią petycji można zapoznać się w księgarniach Efemeros oraz Leśmianowskiej. Tam też można się pod nią podpisać - objaśnia jedna z inicjatorek akcji obrony Macieja Sęczawy.

W petycji można przeczytać m.in. Jako przedstawiciele szeroko pojętego środowiska inteligenckiego naszego miasta, jesteśmy poważnie zaniepokojeni działaniami pani Hanny Maziarczyk, których ostatnim, drastycznym przejawem było zwolnienie z pracy nauczyciela dyplomowanego Macieja Sęczawy, cenionego w środowisku pedagoga i artystę.
Prosimy Pana Ministra o naprawienie niesprawiedliwości i błędu, który jest źródłem narastającego w mieście niepokoju o dalszy los funkcjonującej w Zamościu szkoły artystycznej.


autor / źródło: wald
dodano: 2011-06-27 przeczytano: 2303 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet