Witaj w środę, 24 kwietnia 2024, w 115 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Horacego, Fidelisa, Egberta, Fidelii, Grzegorza.
Kwietniowe przysłowia: Pogody kwietniowe, słoty majowe. [...]

AMSPN Hetman Zamość zdobywcą okręgowego Pucharu Polski

Zgodnie z przewidywaniami AMSPN Hetman Zamość został zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. W finale pokonał MLKS Kryształ Werbkowice. Mecz trzymał w napięciu praktycznie do ostatniej minuty, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero po serii rzutów karnych.

Na 22 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zamościanie za sprawą Mariusza Kycki prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, że zwycięstwo może im wyjść spod kontroli. Ale w sporcie wszystko jest możliwe. Najpierw w 83 minucie Daniel Waga zdobył bramkę kontaktową, a siedem minut później ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcie, więc zgodnie z regulaminem sędzia zarządził rzuty karne. Te lepiej wykonywali zamościanie. W rzutach karnych, w stosunku 3:2, pokonali Kryształ i mogli się cieszyć, po raz pierwszy w historii, ze zdobycia okręgowego Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że obie drużyny w tym sezonie występują w zamojskiej "okręgówce". AMSPN Hetman po 21 kolejkach jest liderem rozgrywek. Na 9 kolejek przed zakończeniem rozgrywek ma na koncie 61 punktów i przewagę 6 punktów nad drugą w tabeli Aleksandrią Aleksandrów. Wszystko wiec wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zamościanie zagrają w IV lidze. Kryształ (39 punktów) zajmuje miejsce szóste. W lidze Kryształ dwukrotnie uległ drużynie z Zamościa - 1:2 i 0:3.

AMSPN Hetman Zamość - MLKS Kryształ Werbkowice 2:2 (0:0, 2:2), rzuty karne: (3:2)
Bramki: Mariusz Kycko 61' i 68' (AMSPN Hetman Zamość) - Daniel Waga 83' i 90' (MLKS Kryształ Werbkowice).
Rzuty karne: Michał Rajtar, Przemysław Gałka, Kamil Grela - Tomasz Przeworski, Sebastian Juszczuk.
Żółte kartki: Jakub Hałas, Mariusz Kycko (AMSPN Hetman Zamość), Sebastian Juszczuk, Taras Maliuk, Roman Martyniuk (MLKS Kryształ Werbkowice)
Czerwona kartka: Mariusz Kycko - 93' (druga żółta)

AMSPN Hetman Zamość: Kiecana Michał (br), Wurszt Dawid (46' Kornas Kamil), Mazur Bartłomiej, Grela Kamil, Chałas Artur (kpt), Szura Krystian (84' Stopa Kamil), Czady Hubert, Rajtar Michał, Hałas Jakub (75' Lachowicz Marcin), Gałka Przemysław, Kycko Mariusz.
MLKS Kryształ Werbkowice: Suchodolski Robert (br), Musiał Paweł, Krupa Krzysztof (kpt), Kaczoruk Paweł (105' Kaczoruk Jarosław), Juszczuk Sebastian, Maliuk Taras, Śmiałko Łukasz (69' Wójtowicz Maciej, Musiał Piotr, Musiał Mariusz (83' Martyniuk Roman), Reszczyński Bartłomiej (63' Waga Daniel), Przeworski Tomasz.
Sędziowie: Artur Tymecki - główny, Tadeusz Przyczyna i Andrzej Mrozowski - asystenci. Wszyscy Okręgowe Kolegium Sędziów ZOZPN Zamość.

dodano: 2012-05-04 przeczytano: 11293 razy.

AMSPN Hetman zakończył pucharową przygodę / 2012-06-14
     Mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego / 2012-05-02
     AMSPN Hetman i Kryształ Werbkowice zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski / 2011-10-06
     Rozlosowano pary 1/4 Pucharu Polski na szczeblu okręgu / 2011-08-16
     Wojny i wojenki / 2011-05-10
     Tomasovia zdobywcą okręgowego Pucharu Polski / 2011-05-04
     Spartakus z Pucharem Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego / 2010-05-22
     Rozlosowano półfinałowe pary PP na szczeblu Okręgu Zamojskiego / 2009-10-15
     "Biała Gwiazda" poza zasięgiem Hetmana / 2009-09-24
     "Gratuluję ambitnej postawy i niezłej gry" - trenerzy o meczu Hetman - Wisła Kraków / 2009-09-24