www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 12 grudnia 2018, w 346 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Dagmary, Aleksandra, Ady, Adelajdy.
Grudniowe przysłowia: Jaki Marcin, taka zima. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home >
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Z Avią po raz 30

W meczu rundy jesiennej lepsi o jedną bramkę byli zamościanie. Było to pierwsze zwycięstwo Hetmana w tym sezonie, na które kazali kibicom czekać aż 12 kolejek.
W najbliższą niedzielę w Zamościu dojdzie do rewanżu. Wszystkich sympatyków zamojskiej drużyny zapraszamy na 30 derbowy pojedynek, pomiędzy Hetmanem i świdnicką Avią.

Początek zawodów o godz. 15.00 (niedziela, 3 czerwca).

W Zamościu, w roli szkoleniowca Avii zadebiutuje duet trenerski Giełzak - Kołodziej, bowiem po ostatnim przegranym meczu dymisję złożył dotychczasowy trener - Marek Mciejewski. Po 26 kolejkach świdniczanie, z dorobkiem 26 punktów zajmują 13 miejsce w tabeli. Hetman zgromadził o 6 punktów więcej i zajmuje miejsce 10.

Po całkiem niezłym początku rundy - 11 punktów w 6 meczach - Avia przegrała 5 ostatnich meczów i w tym momencie bliżej jej do IV ligi niż do pozostania w III. Zatem jeśli świdniczanie myślą o pozostaniu w lidze mecz w Zamościu muszą wygrać. Hetman w lidze radzi sobie całkiem nieźle - jedna przegrana w 11 wiosennych meczach - ale żeby być pewnym utrzymania nie może sobie pozwolić na przegraną. Zapowiada się więc ciekawy mecz.

Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion OSiR i prosimy o gorący doping.

* * *

Historia pojedynków Hetmana z Avią Świdnik

Piłkarze Lubelszczyzny wyszli na boiska
Hetman Zamość - Stal Świdnik 3 : 0 (1:0)
W Zamościu odbył się wczoraj pierwszy w tym sezonie na Lubelszczyźnie, towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy Hetmanem Zamość (d. Unia) i III - ligową Stalą Świdnik, zakończony zwycięstwem gospodarzy 3:0 (1:0).
Bramki zdobyli: Sroka 2 (w 10 i 38 min) i Kubical (w 55 min).
Spotkanie mimo błotnistego boiska należało do ciekawych, a duża ilość sytuacji podbramkowych trzymała licznych widzów w ciągłym napięciu.
W drużynie gości bardzo dobrze zagrał bramkarz Zakrzewski (obronił m.in. Rzut karny egzekwowany przez Skoneckiego) skutecznie interweniując w beznadziejnych zdawałoby się sytuacjach oraz obrońcy. Atak natomiast zawiódł całkowicie. U gospodarzy najsłabiej wypadł prawoskrzydłowy - Szeląg.
/relacja Sztandar Ludu, 1956r/


W rozgrywkach centralnych Hetman z Avią rozegrał 29 gier, z czego 14 w II lidze i 15 w III.
Jedenastokrotnie triumfowała Avia (5 razy w II lidze i 6 w III), dziesięciokrotnie padł remis (6 razy w II lidze i 4 razy w III) i ośmiokrotnie zwyciężał Hetman (3 razy w II lidze i 5 razy w III).
W meczach na własnym stadionie, na 14 rozegranych spotkań siedmiokrotnie zwyciężali zamościanie, trzykrotnie świdniczanie, a czterokrotnie mecz zakończył się remisem.
Trzy razy spotkanie zakończyło się wynikiem 4 : 0. Dwa razy takim stosunkiem bramek zwyciężał Hetman (sezon: 94/95 i 98/99), a raz Avia (sezon: 71/72).

W przeszłości w barwach obu klubów występowali m.in. Marek Brzozowski, Ryszard Sroka, Leszek Wróbel, Waldemar Soboń, Wiesław Grudziński, Tadeusz Grula, Ewald Herman, Jerzy Nepelski, Roman Nowosad, Zdzisław Prejbusz, Mieczysław Puszka, Stefan Krawczyk, Jerzy Mikulicz, Ireneusz Suchowierzch, Władimir Jurczenko, Sławomir Stopa, Piotr Ozygala, Paweł Pranagal, Paweł Gamla, Jacek Ziarkowski i Leszek Jędraszczyk.
Praca trenerską w obu klubach mogą pochwalić się m.in. Jerzy Krawczyk i Bronisław Waligóra.

II LIGA

sezon 1998/1999
Hetman - Avia 4 : 0 /Bramki: Pidek, Cios, Pranagal 2/
Avia - Hetman 2 : 0 /Bramki: Sawa, Michalak/
Hetman: Łukiewicz - Bożyk, Wasilitczuk, Turkowski, Sobczak, Cios, Manelski (Zajączkowski), Pranagal, Szajkowski (Piechniak), Helwig (Badowicz), Pliżga

sezon 1997/1998
Hetman - Avia 0 : 1 /Bramki: Pawełek (90 min)/
Hetman: Szymaszek - Szala, Krzemiński (25 Wawryk), Salij, Bancerz - Sawa (46 Benedyk), Sobczak, Zych, Pliżga, Pidek - Szajkowski, Czarniecki (72 Naczas)
Avia - Hetman 3 : 1 /Bramki: Ziarkowski (2 min), Szajkowski (22 min), Pranagal (61 min), Sawa (79 min)/
Hetman: Szymaszek - Szala, Wawryk, Bożyk - Kendra, Szajkowski, Krzemiński, Pidek (84 Kowalczyk), Pliżga - Benedyk, Głąbicki (70 Naczas)

sezon 1996/1997
Hetman - Avia 1 : 1 /Bramki: Rocki (22 min), Pranagal (28 min)/
Hetman: Łukiewicz - Salij (67 Wawryk), Zagrodniczek, Suchowierzch - Prokop, Lesiak, Kiłdanowicz (77 Płoszaj), Dźwigała, Rocki - Bilke, A.Rycak
Avia - Hetman 6 : 2 /Bramki: Jasina (4 min), Jedliński (18 min), Pliżga (34 min), Sawa (40 min), Ziarkowski (53, 54 min), Sawa (71 min), Szajkowski (79 min)/
Hetman: Kwiatkowski - Szala, Kruszankin (58 Szajkowski), Salij, Marczuk (46 Jasiński) - Zagrodniczek, Płoszaj, Pliżga, Suchowierzch - Bilke (76 Lesiak), A.Rycak Adam Musiał - trener Hetmana: Trudno jest na dzień dzisiejszy, po takim laniu znaleźć przyczyny porażki.Nie wiem, może ta przerwa w rozgrywkach jednym pomogła, drugim zaszkodziła. Jedni przeszli samych siebie, drudzy zapomnieli jak się gra w piłkę. Zespół mój, jesli można powiedzieć, że to był zespół, a raczej zlepek zawodników, którzy robili wrażenie jakby pierwszy raz byli ze sobą na boisku. I za to mam największe pretensje, że ani jeden, może poza Pliżgą nie podjął walki. Trzeba się zastanowić co dalej, tak być nie może. Dzisiaj to był zespół Mantovaniego. Najprawdopodobniej do końca sprawa spadku nie będzie rozstrzygnięta.

sezon 1995/1996
Hetman - Avia 0 : 0
Powiedzieli przed meczem:
Adolf Bondos - prezes Avii: Gramy derby: Myślę, że będzie to dobry mecz z zachowaniem ducha sportowej walki, a więc również fair. Myślę również, że zagramy tak, jak z Pomazania, z którą mogliśmy wygrać. Typuje wynik remisowy 1:1. Szkoda, że przyjedziemy do Zamościa bez Jurczenki. Ale myślę, że pozostali zawodnicy nie zawiodą kibiców Zamościa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy trenera J. Krawczyka. Myślimy już o budowaniu zespołu, który zagra w zreformowanej II lidze za rok. Dziękujemy Hetmanowi za pomoc (zwycięstwo nad Radomiakiem). Tak powinno być w naszym regionie.
Zenon Podsiadło - prezes Hetmana: Uważam, że mecz z Avią powinien dostarczyć sporo emocji. Nasz zespół będzie starał się grać widowiskowo. Obydwa zespoły wyjdą na boisko bez balastu. Nie grozi im spadek, powinno więc grać otwarty futbol i na to liczymy.

Avia - Hetman 0 : 0
Hetman:Łukiewicz - Szala, Serecun, Salij, Zagrodniczek - Suchowierzch, Cios, Płoszaj, Szajkowski (88 Łyś) - Pidek, Kopeć

sezon 1994/1995
Hetman - Avia 4 : 0 /Bramki: Parilak, Zagrodniczek, Pliżga, Płoszaj/
Hetman: Ziółkowski - W.Rycak, Zagrodniczek, Kulik, Łyś, Pidek (65 Kowalczyk), Cios, Płoszaj, Pliżga (79 Dymanus), Kopeć, Parilak
Zbigniew Bartnik - trener Hetmana: Sądzę, że tym rezultatem wynagrodziliśmy cierpliwość naszych kibiców, którym dziękuję za stworzoną atmosferę na stadionie. Jestem szczęśliwy, że mimo kłopotów kadrowych prezentowaliśmy dobry futbol. Wszyscy grali bardzo dobrze, a szczególnie: Kopeć, Płoszaj, Pliżga. Jerzy Krawczyk - trener Avii: Gratuluje zamojskiej drużynie tak znakomitej postawy, czego nie mogę powiedzieć o swojej drużynie. Zagraliśmy nieco mniej uważnie w obronie i efekty widać.

Avia - Hetman 1 : 1 /Bramki: Sajdak (7 min), Bender (70 min)/
Hetman: Łukiewicz - Szala, Polny, W.Rycak - Kulik, Zagrodniczek, Romaniuk, Bayer (80 Płoszaj), Pidek - Sajdak, Łyś (87 Pliżga)
Wiesław Wieczerzak - trener Hetmana: Avia nie należy do najłatwiejszych rywali o czym mogły się wielokrotnie przekonać czołowe zespoły II ligi. Cieszę się, że na tym trudnym terenie wywalczyliśmy jeden punkt. Mam nadzieję, że w ostatnim spotkaniu, w najbliższą niedzielę wygramy z Pomezanią Malbork i wrócimy na czwartą pozycje w ligowej tabeli.


sezon 1993/1994
Hetman - Avia 1 : 0 /Bramki: Płoszaj (35 min)/
Hetman: Łukiewicz - Łyś, W. Rycak, Zagrodniczek, Wawryk - Pliżga, Jurczenko, Płoszaj, Kulik - Pidek - Sajdak, Mulawka (46 Lechowicz)
Wiesław Wieczerzak - trener Hetmana: Wykonaliśmy zadanie postawione przez zarząd klubu. Takie były tez oczekiwania kibiców. Myślę, ze tym razem nie zawiedliśmy. Bronisław Waligóra - trener Avii: Nie liczyłem w Zamościu na prezenty, ani tez na regionalne sentymenty, tym bardziej, że od pewnego czasu współpraca z Hetmanem nie układa się dobrze. Wierzyłem natomiast, że moi zawodnicy będą tak pracować, by wywalczyć chociaż jeden punkt. I choć się nie udało, nie mam do nich żalu.

Avia - Hetman 0 : 0
Hetman: Łukiewicz - Szala, Polny, Lechowicz (88 Pliżga), Zagrodniczek - Kulik, Jurczenko, Płoszaj, Pidek - Fiedeń, Mulawka (74 Łyś)
Wiesław Wieczerzak - trener Hetmana: Cieszę się z gry mojego zespołu. Jednak jeszcze przed meczem nie ukrywałem, że przyjechaliśmy po 2 punkty. Było ku temu kilka wyśmienitych okazji, których nie wykorzystali nasi napastnicy. Wejście do gry, po dłuższej przerwie Jurczenki upewniło zespół, że możemy powalczyć o zwycięstwo z każdym przeciwnikiem. Jestem trochę rozczarowany gra Janusza Mulawki i Konrada Lechowicza. Muszę jednak podkreślić, ze Mulawka grał z kontuzją, a Lechowicz po dłuższej przerwie.


sezon 1992/1993
Hetman - Avia 1 : 1 /Bramki: Kobzew, Leszczyński/
Hetman: Kwiatkowski (Łukiewicz) - Szala, Dankowski, Milewski, S.Stopa - Chwaliszewski, Jurczenko, Jurkowski, Płoszaj (Kołaczyk) - Pidek, Kobzew
Avia - Hetman 4 : 0 /Bramki: Stelmach (32 min), Leszczyński (45, 50 min), Stelmach (82 min)/
Hetman: Kwiatkowski - W.Rycak, Chwaliszewski, Krukowski (46 Pliżga), S.Stopa - Suchowierzch, Jurczenko, Jurkowski (68 A.Rycak), Płoszaj - P.Stopa, Pidek
Grzegorz Bakalarczyk - trener Hetmana: Moi piłkarze nie powinni tego spotkania przegrać, mimo że brak mi aktualnie w drużynie sześciu podstawowych piłkarzy. Najgorsze, że w liniach obronnych pozostał tylko Jarosław Chwaliszewski, a sam niewiele mógł zwojować. Cieszę się, że zawodnicy rezerwowi podjęli walkę i z ich gry jestem zadowolony. Wiele ożywienia w ataku wniósł Andrzej Rycak. Myślę, że w kolejnych meczach mistrzowskich będzie lepiej.
Bronisław Waligóra - trener Avii: Cieszę się ogromnie ze zwycięstwa i to aż 4:0. Moi piłkarze we wszystkich dotychczasowych spotkaniach mistrzowskich zdobyli zaledwie 13 goli. Może ten mecz utwierdzi ich w przekonaniu, że można zdobywać bramki nawet z przeciwnikiem bardziej liczącym się, jakim jest drużyna Hetmana. Piłkarze Hetmana grali dobrze lecz zespół ten ma kompleks do mojej drużyny. Nie tak dawno w meczu sparingowym przegrali aż 7:2.


III LIGA

sezon 2006/2007
Avia - Hetman 1 : 2 /Bramki: Szewc (61 min) - Albingier (2 min), Solecki/
Hetman: Baranowski - Waga (43 Iwanicki), Wachowicz, Karpowicz, Solecki, Reyer, Margol, Pliżga (84 Burak), Kleszcz, Albingier (87 Szkamruk), Lipiec (51 Grela)

sezon 2005/2006
Avia - Hetman 1 : 0 /Bramki: Pranagal (46 min)/
Hetman: Karnas - Przybyszewski, Sawic (77 Lipiec), Saramak, Reyer - Kleszcz, Kita, Pliżga, Sobczyk - Chałas (54 Lalik), Iwanicki (61 Ziarkowski)
Hetman - Avia 0 : 0
Hetman: Baranowski - Karpowicz, Wachowicz, Saramak, Waga - Kleszcz, Kita, Szczyrba, Reyer - Sadowski (79 Hałas), Narwojsz
Avia: Gieresz - Machnikowski, Bednaruk, Dziewulski, Czępiński, Szewc, Wiącek, Misztal, Gromba, Gutek, Pranagal


sezon 1990/1991
Hetman - Avia 2 : 1 /Bramki: Fiedeń, Płoszaj (dla Hetmana)/
Avia - Hetman 4 : 1

sezon 1989/1990
Hetman - Avia 1 : 1
Avia - Hetman 0 : 3 /Bramki: Suchowierzch, Kulik, Krukowski/


sezon 1985/1986
Hetman - Avia 1 : 2
Avia - Hetman 1 : 0

sezon 1983/1984
Hetman - Avia 2 : 0
Avia - Hetman 1 : 0

sezon 1971/1972
Hetman - Avia 0 : 4
Avia - Hetman 0 : 0

sezon 1970/1971
Hetman - Avia 2 : 0
Avia - Hetman 0 : 0


autor / źródło: wald
dodano: 2007-05-31 przeczytano: 2306 razy.Zobacz podobne:
     Spotkanie z byłym prezesem Hetmana / 2012-08-21
     Przemysław Cecherz nie jest już trenerem Hetmana / 2008-09-16
     Przebudzenie Hetmana. XXXI derby z Avią dla zamościan / 2007-11-04
     Czy Hetman się przełamie? XXXI derby z Avią / 2007-11-02
     Ostatni sparing przed ligą / 2007-08-04
     Kolejne sparringi Hetmana / 2007-07-19
     Terminarz meczów Hetmana rozgrywanych w Zamościu / 2007-07-16
     Łukasz Giza poza Hetmanem / 2007-07-16
     Sparringowe zwycięstwo ze Stalą / 2007-07-14
     Wygrana z rezerwami Legii / 2007-07-12
     Hetman z nowym prezesem / 2007-07-11
     Walne w Hetmanie / 2007-07-08
     Roszad trenerskich ciąg dalszy / 2007-07-01
     Cecherz: Jestem w stanie stworzyć w Zamościu widowisko / 2007-06-24
     Hetman ograł wicemistrzów / 2007-06-24
     Hetman z GKS Bełchatów, umowa o współpracy / 2007-06-23
     Hetman z nowym trenerem / 2007-06-22
     Palik na aucie / 2007-06-20
     Wicelider Orange Extraklasy zagra w Zamościu / 2007-06-11
     Wisła popłynęła... / 2007-06-11

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet