Witaj w niedzielę, 2 czerwca 2024, w 154 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Erazma, Marianny, Marzanny, Marii, Marcelego.
Czerwcowe przysłowia: Na święty Antoni pierwsza się jagódka zapłoni. [...]

Sparingowa sobota

Pomimo niesprzyjającej pogody, przy padającym deszczu, grupa spragnionych futbolowych emocji kibiców Hetmana obejrzała całkiem niezły mecz sparingowy swojej drużyny. Sparingpartnerem zamościan była czwartoligowa Stal Kraśnik. Zawodnicy Hetmana strzelili 4 bramki i to była niewielka część z tego co powinni strzelić.

Praktycznie przez całe spotkanie Hetman dominował na boisku i dużo lepiej radził sobie na mokrej murawie. Dużo było gry skrzydłami, piłka wędrowała od nogi do nogi. Tego w ostatnich sparingach brakowało.

Pomimo wypracowanych kilku sytuacji, w pierwszej połowie bramki nie padły. Swoje szanse zmarnowali: Polniak, Jaworski, Piotrowicz i Onyekachi. Szczególnie ten ostatni może mówić o pechu. Piłka po jego strzałach trafiała w poprzeczkę i słupek bramki gości.

W przerwie spotkania trener Cecherz wymienił sześciu zawodników. Wprowadzony na boisko Jakub Cieciura dość szybko dał o sobie znać, wypracowując 2 akcje po których padły bramki.

Pierwsza bramka padła po strzale Nakoulmy, który doszedł do mocnego podania za obrońców.
Autorem drugiej bramki był Dariusz Osuch. Cieciura dośrodkował na pole karne, do piłki dopadł "Osa" i bez problemów wpakował ją do bramki.
Trzecią bramkę zdobył Wojciech Wolański. Rzut rożny wykonywał Sawa, piłka trafiła do "Osy", ten ograł obrońcę i dograł na trzeci metr do Wolańskiego. Obrońca Hetmana nie miał problemów z wpakowaniem piłki do bramki. "Osa" użądlił jeszcze raz. Tym razem asystę zaliczył "Prezes".

Po trzytygodniowej przerwie na murawie pojawił się Tomasz Sobczyk. Niestety po10 minutach, utykając, musiał opuścić boisko.

Hetman- Stal Kraśnik 4 : 0 (0:0)
Bramki: Nakoulma (48 min), Osuch 2 (60, 85 min), Wolański (65 min)
Hetman: Baranowski - Sowa, Tomasik, Wolański, Chałas, Jaworski, Kita, Bartos, Piotrowicz, Polniak, Onyekachi na zmiany wchodzili: Skrzypiec, Sękowski, Sobczyk, Kasperek, Cieciura, Migalewski, Sawa, Nakoulma, Turczyn, Osuch.

* * *

Kilka minut po sparingu pierwszej drużyny sparowały rezerwy Hetmana. Sparingpartnerem zamościan była zajmująca trzecie miejsce w tabeli zamojskiej "okręgówki" drużyna Roztocze Szczebrzeszyn. Zawodnicy dobrze realizowali założenia taktyczne i po dobrej grze wygrali 5 : 1, prowadząc do przerwy trzema bramkami.

Po raz kolejny rezerwy Hetmana zagrały bez wzmocnień z pierwszej drużyny i pokazały, że potrafią grać w piłkę. Remis z liderem, wysokie zwycięstwo z trzecią drużyną w tabeli- to o czymś świadczy.

- Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku, widać duże postępy w grze - tak podsumował występ swojej drużyny trener Krzysztof Rysak.

Hetman II - Roztocze Szczebrzeszyn 5 : 1 (3:0)
Bramki: Bednarski 2, Jakimiak,Wybranowski, sam.
Hetman II: P.Rymarz - Jakimiak, Rysak, Czerniak, Ulanowski, Juras, A.Rymarz, Kozioł, Bednarski, Marszalec, Wybranowski na zmiany wchodzili: Leśniak, Proc, Flak

dodano: 2008-03-01 przeczytano: 3205 razy.

Derby Lubelszczyzny dla Hetmana. Hetman - Avia 2:0 / 2008-06-08