www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: Gdy mróz jest pierwszego grudnia, wyschnie też nie jedna studnia. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Malarstwo Sęczawy w Pałacu Wilanowskim

Wernisaż malarstwa Macieja Sęczawy odbędzie się w cyklu "Zmysły Sztuki" 9 czerwca 2011 o godzinie 19 w prawym skrzydle Pałacu Wilanowskiego (Cukiernia Królewska) w Warszawie. Podczas piątego już spotkania z tego cyklu - obok dzieł sztuki Macieja Sęczawy zaprezentuje się poeta, laureat nagrody UNESCO 2010 - Juliusz Erazm Bolek. To znakomita okazja do rozmów z artystami o inspiracjach i warsztacie twórczym.

Dodatkową atrakcją "Zmysły Sztuki" będzie poczęstunek w postaci oryginalnego dzieła sztuki cukierniczej, każdorazowo specjalnie opracowanego przez bohaterów danego spotkania. Moderatorem wernisażu będzie kurator "Zmysły Sztuki" Andrzej S. Grabowski.

W pracy inspirują mnie często nośne w znaczeniu skojarzeniowo - uczuciowym związki barw. Elementem budującym dramaturgię moich obrazów jest najczęściej układ napięć zachodzących między kolorami na przestrzeni płótna. Nierzadko zdarza się, że przybiera to formę koloryzmu ekstremalnego balansującego na granicy masochizmu.

Lubię pracować na kilkoma obrazami jednocześnie. Pracować to często po prostu uważnie być z nimi, tylko obserwować w skupieniu , dostrajając je jak instrumenty, czekając na moment, w którym osiągną poszukiwane brzmienie - powiedział artysta Maciej, pochodzący z utalentowanej rodziny Sęczawów.

* * *

Maciej Sęczawa - Stypendysta Ministra Kultury za osiągnięcia w 1988 r. Od 13 lat realizuje własny program nauczania rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Zamościu. W 2008 r. otrzymał Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za: "szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce".


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2011-06-08 przeczytano: 2286 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet